• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Zor Şekil Alan Saçlarla Başa Çıkma İpuçları

saç
  • 1

Kontrol etmesi zor olan saçlar can sıkıcıdır! Hele bir de saçlarınızı yıkayacak vaktiniz yoksa yandınız. Fön makinesiyle boğuşmak bir yere kadar çare olsa da istediğiniz sonucu tam anlamıyla yakalayamazsınız. Bu yazıda başa çıkması zor olan, kontrol edilemeyen saçlarla ilgili çok işinize yaracak ipucu ve tavsiyeler bulacaksınız.

1. Topuz Deneme Vakti

Eğer saçlarınız aşırı şekilde elektriklenmediyse, basit bir topuz denemek gününüzü kurtarabilir. Eğer saçlarınız o gün denediğiniz stillere hiçbir karşılık göstermiyorsa ve başa çıkılamıyorsa direk topuz modeline yönelebilirsiniz.

Dağınık topuz kullanmak çok daha mantıklı olacaktır. Saçlar zaten söz dinlemediği için özellikle gergin bir şekilde topuz denemek riskli! Her an kabarma ve elektriklenmelerin kurbanı olabilirsiniz. Bu nedenle messy denilen karışık, dağınık topuz tarzlarını denemekte fayda var.

2. Üç Hayat Kurtarıcı

Zor şekillenen saçları kontrol etmek ve şekil vermek için kullanabileceğiniz 3 yardımcıdan faydalanın:

Saç köpüğü, saç spreyi ve saç jeli üçlüsü zor zamanlarda yanınızda olan büyük yardımcılar. Çok sık kullanmak saçlarınıza zarar verebilir unutmayın! Peki bu üçlüden nasıl faydalanabiliriz?

Saç köpüğü: Saçlarınızı yatıştırmak için kullanın. Elektriklenmeler ve kabarmalar için gayet iyi gelecektir. Saçlarınızı yatıştırıp şekil vermek için uygun ve söz dinleyen hale getirin.

Saç jeli: Daha çok nemli ve ıslak saça uygulandığında iyi sonuç görebileceğiniz jel, saçlarınıza parlak ve gün boyu devam eden ıslak bir görünüm kazandırıyor. Daha pürüzsüz bir görünüm için tercih edebilirsiniz.

Saç spreyi: Şekil verdikten sonra bu şekli koruyucu şekilde kullanabileceğiniz ürünlerdir. Saç spreyi kullanarak başa çıkması zor olan saçların gün içinde dağılması ve şeklinin bozulmasını önlemiş olursunuz.

3. Doğru Yatma Şekli

Çoğu zaman şekillenmeyen ve çabuk kabaran saçların sorumlusu yatış şeklimizdir. Özellikle banyo sonrası yatarken saçları arkaya atmak veya yastıktan kaynaklanan bir soruna karşı saçları örüp yatmak bu sorunların azalmasına yardımcı olur.

4. Saç Bakım Yağları

Saçlarınızın sağlık durumu da kırılmalar, elektriklenmeler ve cansızlık açısından çok önemlidir. Tüm bu sorunların azalması doğru bir saç bakımıyla mümkün olabilir. Saçları doğru beslemek, gereken bakımı uygulamak için argan yağı gibi doğal saç bakım yağları kullanabilirsiniz.

5. Kuru Saçları Nemlendirin

Saç kuruluğu elektriklenmelerin en büyük sebeplerinden biri. Kuru saçları düzenli olarak nemlendirmek bu tarz problemlerin önüne geçmenizi sağlar. Saç nemlendirici doğal maske tariflerimizi de denemek isterseniz Nemlendirici Saç Maskesi konusunu okuyabilirsiniz.

6. Kuru Şampuan

Saçlarınızı yıkamak için vaktiniz yok ve saçlarınızı yatıştırıp o yağlı hissi yok edecek bir çözüm arıyorsunuz. O zaman tercihinizi kuru şampuandan yana kullanabilirsiniz. Yağlı saçlar pek söz dinlemezler ve şekil vermesi zordur. Saçlarınızda bir kaç bölgeye kuru şampuan sıkıp saç diplerinize masaj yapın. Hacimli ve yağsız saçlara kavuştunuz bile! Şimdi şekillendirmek için uygunlar.


ETİKETLER