• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Zeytinyağı İle Saçlarınızı Besleyin

  • 1

Saçlarınızın sağlıklı ve hızlı bir şekilde uzamasını istiyorsanız zeytinyağı ile saçlarınızı beslemeye ne dersiniz? Evimizin mutfağı başta olmak üzere daha pek çok alanda kullanılmakta olan zeytinyağı saçları besleme ve güçlendirme konusunda da oldukça etkili bir yöntem. Hem cilt için hem de saç için büyük faydalar sağlamakta olan zeytinyağı en güzel doğal bakım yöntemidir. Yıpranmış saçları güçlendiren zeytinyağı saçı beslemenin yanı sıra aynı zamanda saçın onarılması, daha parlak olması ve daha yumuşak olmasını da sağlamaktadır. Zeytinyağı aynı zamanda saçın hızlı bir şekilde uzamasını sağlayarak daha dolgun ve daha hacimli görünmesine de yardımcı olmaktadır.

Saça Yapılan Zeytinyağı Bakımının Faydaları

Saçınıza zeytinyağını hiçbir katkı maddesi olmadan kendi başına direk olarak sürebileceğiniz gibi zeytinyağından doğal saç maskesi yaparak da saçlarınıza bakım uygulamanız mümkün. Zeytinyağı ile saç bakımını haftada bir uygulamanız yeterli olacaktır. Saçınıza ve saç derinize pek çok fayda sağlamakta olan zeytinyağı kepek sorununu tamamen ortadan kaldırmakta ve saçların nemlenmesini sağlayarak daha parlak saçlara sahip olmanıza yardımcı olur. Ayrıca saçların koparak dökülmesinin de önüne geçerek saç tellerinizin daha güçlü olmasını sağlar, saç derisini besleyerek sağlıklı saçlara kavuşmanızı sağlar. Limon suyu ve zeytinyağını karıştırarak da elde edebileceğiniz doğal saç bakım maskesi ile saçlarınıza güçlü bir bakım uygulayabilirsiniz.

Kıvırcık Saçların Büyük Yardımcısı Zeytinyağı

Zeytinyağının saçlara bakım uyguladığını ve saçları yumuşatarak kolay bir şekilde şekil almasını sağladığını daha önce söylemiştik. Kıvırcık saçlar en zor saç tipidir ve kolay kolay şekil almaz. Zeytinyağı bakımı ile kıvırcık saçlarınızı daha kolay ve daha hızlı şekillendirmeniz mümkün olacaktır. Birkaç damla zeytinyağı saçlarınızın daha kolay taranmasına ve daha yumuşak olmasına destek olmakta ve cilde hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Saçlarınıza zeytinyağı uygulamadan önce saçlarınızı iyi bir şekilde taramanız gerekir. Zeytinyağının etkisini görebilmek için yarım saate kadar yakın bekledikten sonra saçları ılık su ile durulamak gerekir. Kısa süre içerisinde düzenli bakım yaparak saçlarınızdaki farkı gözle görülür bir şekilde hissetmeniz kesinlikle kaçınılmaz olacaktır.