• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Zerdeçal Bitkisi İle Gözaltı Morluklarından Kurtulun!

Zerdeçal Bitkisi İle Gözaltı Morluklarından Kurtulun!
  • 1

Zerdeçal Bitkisi İle Gözaltı Morluklarından Kurtulun!ZERDEÇAL BİTKİSİYLE GÖZALTI MORLUKLARINDAN KURTULUN!

Stresli ve yoğun iş yaşantısı, hayatın zorlukları, genetik etkenler, yetersiz  beslenme , uykusuzluk, kalitesiz  makyaj malzemelerinin kullanılması, yorgunluk ve ilerleyen yaş gözaltılarının solgun, cansız görünmesine, hatta kimi zaman morarmasına sebep olur. Estetik açıdan hiç de hoş görünmeyen bu morlukları makyaj hileleri ve kapatıcılarla gizleyebiliyoruz. Ancak evdeki doğal malzemeler kullanılarak bunları tamamen yaşamımızdan çıkarmak mümkün.

Zerdeçal sağlığımız açısından oldukça faydalı bir yiyecektir. Kanserden cilt hastalıklara birçok konuda şifa niyetine geçen zerdeçalı her alanda kullanabilirsiniz. Biz sizlere zerdeçal ile gözaltı morluklarından kurtulmanın yönteminden bahsedeceğiz.

Zerdeçal içerisinde yer alan etken bileşenler sayesinde hücre yenileme özelliğine sahiptir. Dolayısıyla hem kanser hastalıklarına şifa olmasıyla hem de yaşlandırmayı geciktirmesiyle bilinir. Zerdeçalın aynı zamanda anti-oksidan ve iltihap giderici etkisi de bulunmaktadır. Sağlığımıza oldukça faydalı olan bu besin gözaltında meydana gelen koyu halkları da kısa süre içerisinde yok ediyor.

Malzemeler: 

– 1 çay çaşığı zerdeçal
– Yarım çay kaşığı un
– 1 çay kaşığı domates suyu
– 1 kaç damla limon

Yapılışı:

Tüm malzemeleri karıştırın. Ardından göz çevrenize halkalar şeklinde sürün. Bu şekilde 10 dakika bekletin, üzerini kapamayın. Süre dolduktan sonra soğuk suyla durulayın. Bu karışımı uyguladıktan sonra gözlerinizin altındaki mor halkalardan kurtulmuş, kırışıklıkların günden güne azaldığını, cildinizin tazelendiğini göreceksiniz.