• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Yüzdeki İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yolları

kadın
  • 1

Her kadının çok fazla şikâyetçi olduğu bir diğer konu da yüz kılları. Güzellik ve bakımı için gerekli gördüğümüz istenmeyen tüylerden kurtulmanın yolları sandığınız kadar zor değil.

Yüz bölgesinde genel olarak kaş ve bıyık alımı yaptıran kadınlar şanslı sayılıyor. Hormonal bozukluklar ve belli başlı diğer sebeplerden oluşan yüzün çeşitli bölgelerinde gözlemlenen diğer istenmeyen tüylerden de fazlaca şikâyet gelmekte. Bu tüyleri nasıl ortadan kaldırabiliriz sorusuna cevap arıyorsanız, doğru adrestesiniz.

Yüz tüylerinden kurtulmanın yolları oldukça basit. Kuaförlerde uygulatabileceğiniz yöntemlerin dışında, kendinizin de evde uygulayabileceği yöntemler var. Gelin küçük bir giriş yapalım.

Yüz Tüylerinden Kurtulmanın Yolları
1. İple Almayı Deneyin

İşe ilk olarak iple başlayabilirsiniz. İstenmeyen tüylerinizi, kaş ve bıyık da dâhil olmak üzere ip yardımıyla çok rahat bir şekilde alabilirsiniz. İsterseniz ipe biraz çam sakızı sürerek bu işlemi daha kolay hale getirebilirsiniz. Biraz can yakıcı olan bu yöntem büyük ağrı ve sızılara neden olmaz. Hızlı bir çözümdür.

2. Yüz Ağdası

Daha başka bir yöntem arıyorum diyorsanız, ağda işlemiyle de istenmeyen tüylerinizden kurtulabilirsiniz. Özellikle sir ağda kullanmanızı öneririz. Bir çubuk yardımıyla yüzünüze sürtüğünüz ağdayı, küçük ağda bezleri yardımıyla rahatlıkla alabilirsiniz.

Ağda ile ilgili “yüze ağda uyguladığınızda tüyler daha sert çıkıyor” kanısı olduğunu da bilmenizi isterim. Uygulamadan önce kullananlara sormakta fayda var.

3. Tüy Dökücü Kremler

Eczanelerden bulabileceğiniz tüy dökücü kremlerde istenmeyen yüz tüyleri için oldukça etkili olabilir. Ancak bu tüyler genellikle bir süre sonra tekrar çıkar. Yani kesin çözüm yolu olmayabilir. Tüy dökücü kremlerin içerisinde bulunan güçlü kimyasallar eğer cildiniz çok hassas ise cildinizde tahrişe neden olabilir. Tüy dökücü kremi cildinize sürüyorsunuz, belli bir süre bekledikten sonra silip yıkayarak çıkarıyorsunuz ve karşınızda tüysüz bir cilt :) İşlem çok hızlı. Ancak bazen güçlü tüy köklerini dökemeyebiliyor.

4. Lazer İşlemi

Yine de fazla zahmetli ve uzun süre alır diyorsanız, güzellik merkezlerinde lazer işlemi uygulanmakta. Fiyatı seansa göre belirlenen lazer işlemi, bütün istenmeyen tüylerinize kalıcı çözüm getirmekte ve tüy köklerini yakarak bütün tüylerden sonsuza kadar kurtulmanıza yardımcı olabilmektedir. Lazer işleminin eksiklerine gelirsek, çok koyu ciltlerde bazen soyulma ve kabarmalara neden olabiliyor. Konuyla ilgili detaylı bilgi için Lazer Epilasyon konumuzu okumanızı tavsiye ederiz.


ETİKETLER