• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Yüzdeki Çiller Nasıl Geçer?

  • 1

Yüzdeki çilleri geçirmek adına birçok formül deneriz. Özellikle yaz aylarında güneş ışınlarından kaynaklanan lekeleri ortadan kaldırmak amacı ile güneş kremleri kullanırız. Fakat çiller ve kahverengi lekeler oluşur. Bunu ortadan kaldırmak ve cildi beyazlatmak amacı ile sizlere güzel formüller paylaşacağız. Gelin birlikte ciltteki lekeleri nasıl geçiririz bakalım.

Çil Lekeleri Nedir? Nasıl Geçer?

Çil yüz çevresinde bulunan kahverengi noktalar şeklinde boyna kadar uzanır. Cildin rengini de kahverengi yapmaktadır. Kişinin cildinin rengine göre daha koyu ve açık renklerde olabilir.

Çil lekelerini ortadan kaldırmak için tedavi yöntemleri mevcut bulunuyor. Bu kullanılan formüller sayesinde %100 e kadar çözüm elde edilebilir. Cildi çil oluşumuna elverişli kişilerde çil lekelerinden korunmaları gerekir.

Çil Neden Olur?

Çil oluşumunun birçok nedeni bulunuyor. Bazı kişilerde çil lekeleri doğuştan bulunur, bazılarında ise günlük yaşam koşullarından dolayı çil olur. Tabi sonradan çil olanlar doğuştan çil lekelerine sahip olanlardan daha şanslı diyebiliriz.

Çillerin oluşumuna neden olan asıl etmen melatonin adlı maddenin ciltte artış göstermesidir.

Melatonin Artış Sebepleri;

  • Güneş ışınlarına maruz kalmak.
  • Alerji
  • Klor

Yüzdeki Çiller Nasıl Geçer?

Yüzdeki çillerin geçmesi için farklı yöntemler mevcut bulunur. İster profesyonel olarak tedavi görerek, isterseniz bitkisel olarak tedavi uygulayabilirsiniz.

  • Profesyonel Çil Yok Etme

Profesyonel olarak cildi tedavi etmek amacı ile yapılan uygulamalar bazen tehlikeli olabiliyor. Çil zannedilen kanser lekelerine tedavi uygulandığında olumsuz sonuçlar ortaya çıkabilir. Bu nedenle uzman kişiler tarafından bu işlemler yapılmalıdır. Profesyonel olarak çil tedavisi yöntemini de ikiye ayırabiliriz.

  1. Mikrodermabrazyon tedavisi

Basınç yardımı ile yapılan uygulama sayesinde, alüminyum parçacıkları geri çekilir ve deri tabanı yenilenmeye çalışılır.

  1. Lazer, Cilt ve Cilt Lekesi Tedavisi

Çillerin boyutları ve renkleri tespit edilerek buna uygun bir yöntem uygulanmaktadır. Burada ki amaç ciltteki renkleri açmak ve çilleri ortadan kaldırmak oluyor.

  • Çilleri Geçirmek İçin Bitkisel Tedavi

Her cilt tipine uygun tedavi yöntemleri uygulandığı gibi çiller için de ayrı bir maske ve kür hazırlanarak cilt rengi açılıyor. Böylece çil lekeleri de ortadan kalkıyor.