• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Yüz İncelten Egzersizler

  • 1

Makyaj ile ne kadar cildi ince göstermek istersek isteyelim, alınan kilolardan ve yapıdan dolayı yanaklarını dolgun olabilir. Son zamanlarda en çok tercih edilen yüz egzersizleri sayesinde sizde istediğiniz ince yüze sahip olabilirsiniz. İşte yüz incelten egzersizler.

Ördek Dudak Hareketi

Ana kasları çalıştıracak olan bu hareket dudakların büzülerek kapatılması ile yapılır. Aynı dudaklarını büzerek öpücük atar gibi. Bu hareket dudakların öne çıkarılması ile yapılır. Zaten yanakların bu vaziyetteyken yanakların ince olduğunu göreceksiniz. 15 dakika kadar bu hareketi yapmalısınız.

Dudağı Sağa Sola Yamultma

Sanki bir şeylerden tiksinir de dudaklarımızı sağa sola bükeriz ya işte o hareketi yapıyoruz. Dudaklarımızı sağa sola yamultarak çene hareketleri yapıyoruz. Bu hareket 15 dakika tekrarlandığında hem boyun kasları çalışacak hem de yüz kasları.

Balık Dudak Hareketi

Bu hareket size oldukça tanıdık gelecek. Çocukken den yaptığımız bu hareket yanakları içe çekmeniz ve dudaklarınızı aynı balık dudağı gibi yapmanız gerekir. sonrasında kafanızı arkaya eğerek tavana doğru uzanın. 10 saniye yapacağınız hareket 15 dakika boyunca tekrarlanmalı.

Gülümseyin

Gülümsemek her şeye çözüm neden yanak egzersizine olmasın. Ağzınızı güler gibi yaparak açın. Bu esnada işaret parmağınızı elmacıklarınızın üzerine koyun. Bu hareketi 30 saniye boyunca yapın.

Gözlerinizi Sıkı Şekilde Kapatın

Gözleri sıkı şekilde kapatmak yanaklarınızda ki kasların hareket etmesine yardımcı olur. Böylece yağ yakmada etkilidir. 3 saniye boyunca gözlerinizi kapatıp açın. Bu hareket 15 efa tekrarlanmalıdır.

Çenenizi Hareket Ettirin

Alt çenenizi üste doğru çıkarıp indirin. Ne kadar üste çıkarırsanız o kadar faydalı olacaktır. Bu hareket ise en az 15 defa tekrarlanmalı.

Öpücük Atın

Elinize veya kolunuza öpücük atmaya ne dersiniz. Ya da hayali bir arkadaşınıza. Bir sağ tarafına bir sol tarafına öpücük atar gibi yapmalısınız. Bu harekette 15 defa tekrarlanmalı.

Ağzınızı Açıp Kapatın

Dil altta bulunan dişlere değdirilerek ağız açılmaya çalışılır. Bu harekete 15 defa tekrarlanmalıdır.

Bu hareketleri günlük tekrarlayarak kısa süre içinde yanaklarınızın incelmesine yardımcı olabilirsiniz. Üstelik bu hareketleri 2-3 gün yaptıktan sonra kolayca yapacaksınız.