• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Yumuşacık Bir Cilt İçin Evde Krem Yapılışı

  • 1

Kimyasal ürünler yerine herkes doğal ürünlere yönelmeye başladı. Bunun nedeni doğal ürünlerin aşırı pahalı olması ve içeriğinde az da olsa kimyasal içermesi. Evde yapabileceğiniz güzellik malzemeleri sizin için daha sağlıklı olabilir. Peki, evde krem nasıl yapılır. Nemlendirici krem yapmak için hangi malzemeler gerekli?

Günümüzde doğal ürünlere yönelme giderek artmaya başladı. Durum böyle olunca dışarıdan alacağımız bir krem nerede ise servet ediyor. Bunun yerine evde doğal bakım ürünleri hazırlamak, içeriğinde neler olduğunu bilmek daha kıymetli hale geldi. Evde hazırlayacağınız bakım ürünlerinde dikkat etmeniz gereken noktalar var. Örneğin; tarifler arasında cildinizin hassas ve alerjik etken gösterdiği bir malzeme varsa o tarifi uygulamamalısınız. Diğer bir önemli nokta cilt tipinizi doğru bilerek buna uygun kremler yapmak olacak. Böylece daha elverişli krem hazırlamış ve kesin sonuçlara ulaşmış olursunuz. Herhangi bir reaksiyon yaşadığınızda bu ürünü kullanmayı keserek doktora başvurabilirsiniz.

Her Cilt Tipine Uygun Nemlendirici Krem

Malzemeler;

  • 2 kaşık shea yağı
  • 3 kaşık Hindistan cevizi yağı
  • 2-3 damla hoşunuza giden esansiyel yağ
  • 1 ampul E vitamini

Yapılışı;

Genel olarak shea ve Hindistan cevizi yağı katı halde bulunur. Bu yağları direk ateşe koymadan benmari usulü kıvam alacak şekilde eritin.

Bir kase içerisinde bu yağlar karıştırılır.

Karışımın içine esansiyel yağ (kayısı, tatlı badem, portakal çiçeği, lavanta, gül gibi) çeşitlerinden 2-3 damla kadar damlatın.

Diğer bir adım ise E vitamini ampulünü dikkatli bir şekilde kırarak içerisine ilave etmek olacak.

Malzemeleri karıştırarak ılık bir şekilde ufak bir kapaklı kavanoza koyun. Hazırlanan karışımı istediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

Arışım güneş ışığı almayan bir yerde saklanmalıdır. Krem hafif bir vaziyet alarak istendiği zaman bir tutam alınarak ellere, ayaklara uygulanabilir. Eğer karışımın daha katı bir hal almasını istiyorsanız o zaman karışımı hazırlarken bir tutam balmumu ekleyerek istediğiniz kıvamı elde edebileceksiniz.

Evde hazırlayacağınız malzemelerin kaliteli olmasına ve doğal olmasına dikkat edin. Eğer alerjiniz olup olmadığını bilmiyorsanız malzemeleri karıştırmadan kolunuzun içine uygulayın ve test edin.