• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Yorgun Gözler Nasıl Canlı Gösterilir?

  • 1

Bazı zamanlar gözümüze uyku girmez, bazen ise iş hayatında ekrana bakmaktan veya başka koşullardan gözler yorgun düşebiliyor. Fakat gün sonunda kendinizi iyi hissetmeniz ve gözlerinizin yorgun görünmemesini sağlayacak bir yöntem arıyorsanız o halde doğru yerdesiniz. Makyaj tekniği ile kendinizi daha canlı göstermeye hazır mısınız? Yorgun gözleri canlı gösteren makyaj nasıl yapılır?

Günün yorgunluğundan dolayı bazen gözlerimiz yorgun düşebiliyor. Fakat buna ihtimal vermemek için akşam bir toplantı, yemek veya davetiniz varsa makyaj tekniği ile kendinizi daha canlı gösterebilirsiniz.

Doğru Renk Seçimi

Makyaj yaparken doğru rengi seçmek sizin her zaman kurtarıcınız olacak. Göz şişliklerini ve kızarıklıklarını geçirmek içinde doğru renkleri kullanmalıyız. Pembe tonlar kullanmak her zaman yorgunluğunuzu daha çok ortaya çıkarır. Bunun yerine krem, şampanya rengi, bej gibi tonlar kullanılması gerekir. Göz kapaklarına makyaj yaparken ışıltı katmalısınız.

Kapatıcı Kullanın

Gözaltlarında yorgunluktan dolayı şişlik veya morluklar mevcut ise kapatıcı yardımcı ile bu açığınızı da kapatabilirsiniz. Krem şeklinde uygulayacağınız kapatıcılar kızarıklık ve morlukları kapatarak yorgunluğunuzu ört bas edecek.

Eyeliner Uygulayın

Eyeliner her zaman gözleri ortaya çıkaran vuruşlar sergiler. Aynı zamanda her göz tipine uygun eyeliner çekilişi var. Fakat eyeliner çekerken yorgun ve şiş gözleri kapatmak için ince şekilde çekilmesi gerekir. Kalın çekilen eyeliner her zaman daha şiş gözler ortaya çıkaracaktır. Aynı zamanda kıvrımını yukarıya doğru uzatırsanız daha büyülü bakışlar elde etmenize yardımcı olacaktır.

Dolgun Kirpikler Yapın

Gözlerinizi daha canlı göstermek için atılacak olan en büyük adımlardan biri de kirpiklerinizi daha dolgun göstermek olacak. Daha canlı gözlere sahip olmak için maskara kullanmak gerekir. Maskara öncesinde kirpik kıvırma makası kullanırsanız daha dolgun kirpiklere sahip olabilirsiniz. Buda tüm yorgunluğunuzu ortadan kaldırmak için önemli bir adım olacak.

Uykunuz olsa dahi uyanık gösteren maskara sayesinde tüm akşamınızı daha canlı bakan gözlere sahip olarak geçireceksiniz.

Ufak tefek makyaj hileleri her zaman sizin açığınızı kapatmaya yardımcı olur. Aynı bugün ki anlattığımız gibi birçok hile ile kızaran, moraran, hatta yorgun gözlerinizi bile kapatabilirsiniz.