• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Yorgun Gözler için 5 Makyaj İpucu

yorgun gözler
  • 1

Sabah uyandığınızda gün içinde olduğunuzdan daha farklı bir yüze sahip olmanız doğal. Hele bir de yeterince uyuyamamış ve erkenden uyanmak zorunda kalmışsanız durum daha da vahim olabiliyor. Şişmiş ve rengi değişmiş göz çevresi, cansız ve soluk bir yüz… Tüm bunlar bedeniniz yeterince dinlenmediğinde karşılaşacağınız problemlerden sadece bir kaçı. Makyajla bu yorgun görünümü silmek istiyorsanız işte sizin için olmazsa olmaz 5 ipucu!

Göz Altı Kapatıcısı (Altın Renklerde)

Öncelikle kendi ten renginizden daha açık bir renkte göz altı kapatıcısı kullanmakla işe başlayın. Açık altın renkleri yüzünüzü daha canlı göstermek için idealdir. Çok açık bir renk kullanmak ise abartı duracağından altın tonları tavsiye edilir.

Canlı parlak bir görünüm sunarak, göz altlarınızda oluşan renk değişimlerini gizleyebilirsiniz.

Kirpik Kıvırma Aleti

Kıvrılmış kirpikler düz olanlara nazaran daha çekicidir. Eğer sizde yorgun gözlere çekicilik katmak isterseniz kirpik kıvırma aletleri işinizi fazlasıyla görecektir.

Rimel sürmeden önce curler ile kirpiklerinizi kıvırın. Ardından kirpik köklerinden uçlara doğru makyajınızı uygulayın.

Kirpik kıvırma aletini dikkatli kulllanın. Gözünüze kalıcı zararlar verebileceğinizden temkinli olmalısınız.

Alt Kirpik için Bej Kalem

Yorgun gözler özellikle sabahları kızarık olurlar. Bu kırmızılığı alt kirpik çizgisine siyah kullanarak öne çıkarmaktansa bej bir renk kullanarak öldürebilirsiniz. Ünlü makyaj artisti Tim Quinn, şöyle diyor:

“Çok fazla beyaz kullanmayın. Alt kirpik çizginiz için kullanacağınız kalemin bej renklerde olmasına dikkat edin. Bej renk çok daha doğal görünüyor, göz çevresindeki veya içindeki kızarıklığı da nötrleme imkanı veriyor.”

Alakalı: Yorgun Yüzü Canlandırma

Kaşlara Büyük Görev Düşüyor

Kaşlarınız çekiciliğiyle bakışlardaki odağı üzerine çekerse gözlerinizdeki yorgunluk çok daha az fark edilir. Kaşlarınız yeteri kadar dikkat çektiğinde zaten bakışlarınıza etkileyicilik katacaktır.

Özellikle yay şeklinde kirpik kalemi ile belirginleştirilmiş kaşlar gözlerdeki yorgunluktan ileri gelen sarkmışlığı nötrlüyor. Bir kirpik kalemi yardımıyla kirpiklerinizi ön plana çıkarın. Bırakın, gözlerinizin üzerindeki yükü biraz hafifletsinler.

Göz Farında Açık Tonlar

Göz farında kullanılan açık tonlar yorgunluktan çok canlı açılamayan gözleriniz sanki kocaman bakışlar atıyormuş havası katacak! Göz farını köşelerden uygulamaya özen gösterirseniz daha geniş ve uyanmış bakışlara sahip olacaksınız.

Açık tonlar yorgun gözlerde göz farı olarak sıkça önerilir ancak biz yine de Tim Quinn’in bej renk tavsiyesinden çok uzaklaşmayalım. Bembeyaz bir göz farı beklemediğimiz bir uyumsuzluk da yaratabilir. Ancak mutlaka beyaz far kullanmak istiyorsak, deneyip karar vermek çok daha yerinde olacaktır.


ETİKETLER