• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Yoğurt Diyeti İle Formda Kalın

  • 1

Fazla kilolarınızdan şikayetçi misiniz? Ne yapsanız da kilolarınızdan kurtulamıyor musunuz? O zaman bir de yoğurt diyetini denemeye ne dersiniz? Yoğurt kolay bir şekilde sindirilmesi ve tokluk hissi vermesi sebebi ile fazla besin tüketiminin önüne geçmeye yardımcı olmakta ve kilo alımının da önüne geçmektedir. Yoğurt tüketimi uzun süreli tokluk hissinin yanı sıra aynı zamanda yağ yakımı ve bölgesel zayıflama konusunda da oldukça etki sağlamaktadır. Yoğurt diyetinde yoğurdunuzu öğün öncesinde ya da yemek esnasında tüketebilir bu sayede yediğiniz yemeğin seviyesini biraz daha düşürerek daha az kalori almış olursunuz. Bunun yanı sıra patates ve hurmayı da yoğurt diyetinize ilave edebilirsiniz.

Yoğurt Diyetinde Yoğurt Tüketimi

Yoğurt diyeti uygularken tüketilen yoğurt miktarı 3 yemek kaşığı yoğurt, yarım limonun suyu ve biraz da isteğe bağlı olarak pul biber ilave ederek tüketebilirsiniz. Yoğurt diyetinde yoğurt tüketiminin belli zamanları olması gerekir. Bunun sebebi ise düzenli ve dengeli besin tüketimini sağlamaktır. 1 ay düzenli tüketim sonucunda kilolarınızdaki azalma farkını gözle görülür bir şekilde fark edebilirsiniz. Özellikle gece uyumadan önce tüketilen yoğurt kilo verme ve göbek eritme konusunda oldukça etkilidir.

Yoğurt Ve Hurma Diyeti

Yoğurt kalsiyum, potasyum ve B12 içeriği olarak en zengin olan yiyeceklerden biridir. Hem sağlıklı hem de vitaminli olan yoğurt sabah, ara öğün, öğlen, akşam ve yatmadan önce tüketilirse diyetinizde sizlere büyük farklar yaratacak ve fazla kilolarınızdan kurtulma konusunda sizlere destek olacaktır. Yoğurt ve hurma diyeti zayıflama yönteminde kullanılan en etkili diyetler arasında yer almaktadır. 7 günü kapsamakta olan hurma ve yoğurt diyetinde tüketilen besinler arasında yoğurt, hurma, su ve yeşil çay yer almakta. 7 günlük diyette bu besinlerin dışında ürün tüketilmesi etkili bir diyet sonucu alabilmek için kesinlikle yasak. Yapılan diyette yürüyüş ve bol su tüketimi de etkili bir sonuç ve sağlıklı bir yaşam için oldukça önemlidir. Siz de fazla kilolarınızdan şikayet ediyor ve bir türlü kilo veremiyorsanız yoğurt diyetini denemenizde mutlaka fayda var.

 


ETİKETLER