• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Yıpranmış Saçları Onarma Teknikleri

  • 1

Saç yıpranması günümüz kadınlarının yaşadığı en büyük problemlerden birisidir. Kullanılan kozmetik ürünler, yoğun bakım ve şekillendiriciler gibi etkiler yüzünden doğal görünümünden uzaklaşarak istenmeyen biçime bürünen saçlar onarıma ihtiyaç duyarlar. Tüm bunları yapabilmek için kullanılan kozmetik ürünler bulunsa da zaten çok fazla kozmetik ürün kullanıldığı için yıpranan saçların bazen doğal yöntemlere ihtiyacı olabilmektedir. Doğal saç onarım teknikleri sayesinde hem saçlarınızı dinlendirme fırsatınız olacak hem de saç bakımı için harcadığınız paradan tasarruf etmiş olacaksınız.

Saç Onarımı İçin Doğal Maskeler

Eğer kuru ve yıpranmış saçlarınızdan şikayetçiyseniz yapmanız gereken ilk şey saç yapınıza uygun bir doğal maske ile saçlarınızı beslemek olacaktır. Saçlarımızda vücudumuzun her bir parçası gibi beslenmeye ihtiyaç duyarlar. Bu yüzden doğal maskeler ile saç derimizi, köklerini ve saçımızın kendisini besleyerek kuru ve bakımsız görüntüsünden uzaklaştırabiliriz. İnsan saçı protein bazlı bir oluşumdur. Bu yüzden bakım yaparken bu duruma özellikle dikkat edilmeli ve eğer yıprandıysa onarım için yine proteine başvurulmalıdır. Saçlarınıza gerekli proteini sağlamak için kullanacağınız doğal maskeler ile saçınızı eski doğal görünümüne kavuşturabilirsiniz.

Yıpranmış Saçlar İçin Mayonez Maskesi

Yapacağınız doğal bir mayonez maskesi ile saçlarınıza gerekli proteini sağlayabilirsiniz. Bu maske için hazır mayonez kullanmak isteyebilirsiniz fakat hazır mayonezlerin raf ömrünü artırmak için kullandıkları koruyucu maddeler saçınıza zarar verebilirler. Bu yüzden evinizde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz mayonez ile daha sağlıklı saç bakımı yapabilirsiniz. Evde kendiniz yaptığınız doğal mayonezden yaklaşık iki kaşık kadarını bir kase içine alarak parmak uçlarınız yardımıyla saç derilerine masaj yaparak uygulayın. Eğer saç uçları konusunda da şikayetiniz var ise aynı şekilde saç uçlarınıza da yeteri kadar mayonezi uyguladıktan sonra bir bone ile saçlarınızı örtüp yaklaşık 45 dakika boyunca bekleyin. Geçen bu sürenin sonunda saçlarınızı bol suyla durulayın ve doğal içerikli şampuan yardımıyla iyice temizleyip arındırın. Islak saçlarınızı mümkün ise doğal olarak kurumaya bırakın. Çünkü saç yıpranmasının sebepleri arasında en öne çıkan sebep gereğinden fazla ve bilinçsiz olarak kullanılan saç kurutma makineleridir.