• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Yazlık Ayakkabı Seçimi

  • 1

Yaz ayının gelmesi ile birlikte vitrinlerde yazlık giyim seçenekleri ön plana çıkmaya başladı. Yaz sıcaklarında genel olarak tercih edilmekte olan giyim tarzları arasında elbise ve şortlar yer almaktadır. Yazın sıcaklarda genel olarak daha rahat giyimler tercih edilirken ayakkabı seçiminde de ayağı terletmeyi önlemek adına kapalı ayakkabılar yerini sandalet ve terliklere bıraktı. Her kıyafetin altına kolay bir şekilde kombin olan yazlık sandalet ve ayakkabı modellerinde bu yıl taba rengi oldukça ön plana çıkıyor.

Yazlık ayakkabı seçiminde genel olarak düz modeller tercih ediliyor olsa da topuklu modeller de pek çok bayan tarafından kullanılmaktadır. Ayakkabı seçiminde ayağın konforu ve rahatlığı ön planda tutularak seçim yapılmalıdır.

Yazlık Ayakkabı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Özellikle uzun süre ayakta duran kişilerin ayakkabı seçimi oldukça önemlidir. Yaz aylarında daha çok terlemekte olduğumuzdan dolayı kapalı ayakkabılar yerine ayağın daha kolay bir şekilde hava almasını sağlayacak sandalet tarzı açık ayakkabılar tercih edilmelidir.

Yaz aylarında tercih edilen ayakkabıların nefes alabilen kaliteli bir yapıya sahip olması ayak sağlığınız açısından büyük önem taşımaktadır. Aksi durumda mantar ve buna benzer daha pek çok ayak problemi ile karşılaşmanız kaçınılmaz olacaktır.

Yazlık ayakkabı modellerinde her renk ayakkabı seçeneği yer almakta. Yaz cıvıl cıvıl renkleri ile siz de ön plana çıkmak istiyorsanız doğru ayakkabı seçimi oldukça önemli. Özellikle mini elbise ve etekler ile mükemmel bir görünüm sağlayan yazlık ayakkabılar bayanların büyük ilgisini görüyor.

Yazlık Ayakkabı Kombinleri

Yaz aylarında tercih edebileceğiniz ayakkabı modellerinde hem şık hem de göz alıcı model seçenekleri oldukça fazla. Genel olarak yaz aylarında sandalet tipi ayakkabılara yer verilmektedir. Günlük elbiselerinizin altına sade ve düztaban sandalet modellerini kullanabilirsiniz. Gece ise topuklu sandalet modelleri ile şık ve zarif bir görünüme sahip olmanız mümkün.

Yazlık ayakkabılar hem kolay kombin olması hem de rahatlığı ile her tarz mekanda kolay bir şekilde kullanılabilmektedir. Erkeklerde de son zamanlarda oldukça moda olan sandalet modelleri şık ve spor görünümleri ile oldukça etkileyici.