• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Yazın Parfüm Kullanmanın Püf Noktaları

  • 1

Parfümler bayan ve erkeklerin vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Günümüzde hemen hemen herkes ter kokularına maruz kalmamak adına parfüm kullanmaktadır. Özellikle yaz aylarının gelmesi ile birlikte parfüm kullanımının da daha çok arttığı gözlemlenmektedir.  Parfüm kullanımında birtakım püf noktalar yer almaktadır. Her parfüm farklı içeriklere ve farklı kokulara sahiptir. Parfüm seçiminde cilt tipine uygun parfüm seçimi oldukça önemlidir. Başkası üzerinde çok güzel kokan bir parfüm sizin cildiniz ile uyum sağlamıyorsa itici ve ağır bir koku oluşumuna sebebiyet verebilmektedir. Bu nedenden dolayı parfüm satın alırken cildinize uygun kokuların tercih edilmesi oldukça önemlidir.  Yaz aylarında ise hafif ve taze kokuların tercih edilmesi gerekir.

Yazın bunaltıcı sıcakları sık sık terlemenize yol açabilir. Bu nedenle parfümünüzü sık sık tazelemeniz parfümün yani hoş kokunun kalıcılığı için gereklidir.

Yaz Aylarında Nasıl Parfümler Kullanılmalı

Parfüm kullanımının özgüveni arttırdığı kanıtlanmış bir gerçektir. Parfüm kullanan bir kişi toplum içerisinde çok daha rahat hareket eder ve ter kokusu gibi bir probleme asla yer vermez. Parfüm seçiminde hava sıcaklığı da parfümün ten ile olan uyumu kadar önemlidir. Yaz aylarında çiçek ve meyve kokularını içermekte olan parfümleri tercih ederek hem hafif hem de etkili parfüm kokusu ile dikkatleri üzerinize çekmeyi başarabilir ve parfüm kokunuz ile akıllarda kalabilirsiniz. Ağır kokular diğer insanlara rahatsızlık verebilmekte ve hoş kokunun yanı sıra itici bir duruma dönüşebilmektedir. Yaz aylarında parfüm kullanmanın en püf noktası hafif kokulardır. Doğaya uyumlu hafif kokunuz ile hoş kokunun yanı sıra kendinizi daha dinç ve daha enerjik hissedeceğiniz de kaçınılmaz bir gerçektir.

Parfüm Seçiminde Ten Uyumu

Doğru bir parfüm seçimi için dikkat edilmesi gereken birtakım noktalar vardır. Parfüm kokusu ten üzerinde bir süre durduktan sonra kendini belli eder. Koyu ve beyaz tenlerde parfüm seçimleri her zaman farklı olmalıdır. Eğer teniniz parfümü kabul etmezse parfüm kokusunu kısa bir süre içerisinde yitirecektir. Bilmeniz gereken bir diğer önemli detay ise parfüm kokusu yağlı ciltler üzerinde çok daha kalıcıdır.