• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Yazın En Prebiyotik Meyvesi:Mango

  • 1

Günlük probiyotik hap kullanmak, lahana turşusunu doldurmak ve evinizi bakteri takviyeli spreylerle donatmak gibi aktivitelerin, tamamen sağlıklı bağırsak işlevleriyle ilgili olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak araştırmalar, probiyotik bir bağırsak florası elde etmenin (böylece daha az depresyonda hissetmenize, sızan bağırsaktan kaçınmanıza ve iltihapları uzak tutmanıza yardımcı olabilir) süper basit, doğal ve lezzetli bir yolu olduğunu düşünmektedir. Journal of Nutrition’da yayınlanan bir çalışmaya göre, günde bir mango, bağırsaktaki iyi bakterileri canlı tutmaya yardımcı olabilir. Araştırmacılar farelere mango tozunu iki ay boyunca sürekli olarak beslediler ve bağırsaklarının daha sağlıklı olduklarını keşfettiler. Mango ayrıca vücut yağlarının azaltılmasıyla da bağlantılıydı (araştırmacılar vücut ağırlığındaki değişimi “önemli” olarak adlandırıyordu) ve kan şekerini düşürerek günlük bir mango ile diyabetin önlenmesi arasında bir bağlantı olduğunu gösteriyordu. Mangolar, lif, protein, sağlıklı yağlar ve kalsiyumda yüksek olduğu düşünüldüğünde, probiyotik faktör, tropik meyvelerin diyetinize dahil edilmesi için bir başka artıdır. ( probiyotiklerde OD için endişelenmenize gerek yok.)

Yaşam Kalitemizi Artıran Diğer Prebiyotik Besinler

Yoğurt, kombucha, kefir? Şimdi, market rafları, bağırsaklarınız, dişleriniz, cildiniz ve bağışıklık sisteminiz için iyi olan küçük canlı bakterilerle doldurulmuş yeni yiyecekler ve içecekler ile hızla dolmaktadır. Akıllı telefon hızında hareket eden bir dünyada, probiyotikler bile ayakta duramazlar. Probiyotiklerin sadece bir içeceğin içinde olması gerekmiyor. Farklı gıdalar ile birlikte sunulabilir ve lifli gıdalar ile bunların etkililiği potansiyel olarak artırılabilir. İki güçlü güç, probiyotiklerin yayılmasını desteklemektedir: üretim süreçlerinin çoğunda hayatta kalabilen bakterilerin gelişimi (evet, bu iyi bir şey) ve daha iyi bir dizi seçenek için artan tüketici talebi.

Gut Hatalığı Ve Prebiyotikler

Gut Hatalığı günümüzde oldukça artış gösterdi bu nedenle insanlar sağlıklı besinlere daha fazla ilgi duyuyorlar ve probiyotiklerin yararları hakkında öğrendiklerini sunmak için kaliteli yiyecekler ve içecekler arıyorlar. Sağlıklı aperatifler patformunda, fındık ve badem yüce hükümdarlardır. Onlar büyük protein, lif, doymamış yağ ve vitamin kaynağıdır. Mikroorganizma uzmanları organik filizlenmiş çiğ bademleri dört bakteri suşu içeren bir vegan probiyotik karışımı ile marketlerde sunmaya başladı bile.