• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Yaz Ayları İçin Cilt Bakım Önerileri

  • 1

Tişörtünüzün nemli ve vücudunuz, alnınız ya da tüm yüzünüz kırmızı renk alıyor. Hayır, fitness salonunda değilsiniz bu sadece plajda geçen bir gün. Bu kıyafetlerinizi sık sık değiştirdiğiniz günlerde cilt bakımınızı da aynı yönde değiştirmeniz gerekiyor. Kış, derin nemlendiriciler ve temizlik balsamları dizisi yapıyor. Ancak yaz, cildinizi bir cekete sarılmış gibi hissettirmeden yaza uygun serum ve ek yüz jellerine ihtiyaç duyar. Aşağıda, cilt uzmanlarının önerdiği, SPF seçimi ve kullandığınız aktif serumlara kadar değiştirmenin anahtar yollarını bulabilirsiniz.

Açık Tenliler İçin Bakım Önerisi

Hava soğuk olduğu zaman, zengin balsamlar ve kremsi jellerle temizlik yapmak, daha zengin olduğundan ve büyük bir nemlendirme sağladığından daha fazla tercih edilir. Ancak yaz mevsiminde, cildinizi dışarı çıkarmak için farklı bir ajan ordusu gerekir. New York merkezli bir dermatolog olan Joshua Zeichner, “Temizleyicinizi cildinizi daha iyi temizlemek için derin etkiye sahip bir ürüne geçin” diyor. “Yaz mevsiminde cilt bakımı; nem ve sıcaklıklar yükseldiğinde, daha fazla yağ, ter ve kir, ciltte sıkışabilir.” Köpüklü bir temizleyici, hafiftir, ancak soyma yapmadan, oksijenin çoğunluğunun içinden geçmesine yardımcı olmak için derin ve hafif bir temizliği hedeflemiştir. Bu şekilde köpük ürünler açık tenlilerde kızarıklık ya da tahriş yapmadan hafif dokusuyla cildi derinlemesine temizlemeye yardımcı olacaktır. Yıkama sonrası, aynı düşünce, cilt bakımınız için de geçerlidir: Tıkayıcı ajanların, cildinizdeki tüm bu yapışkanlığı kullanmasını istemezsiniz. Üzüm çekirdeği yağı ve avokado yağı gibi hidratörler ile yapılan hafif kremler ve yağlar ile cildin içindeki suyun ağırlığının 1000 katı olan hiyalüronik asit gibi maddeler içeren nem-kilitleyici serumları seçmelisiniz. Daha hafif bir losyon veya jelin cildinizin nemini nemli havalarda yapışkanlık hissetmeden geliştirebilir.

 Bir Exfoliant Ürünü Ve Retinol Mutlaka Kullanılmalı

Tüm bu terler cildinizde yağlar ve kirletici maddelerin birikmesine neden olabilir. Özellikle yaz aylarında, ciltte pul pul dökülme kaçınılmazdır. Gözeneklerinizi tıkayan ve diğer cilt bakım ürünlerinizin etkinliğini azaltan ölü deri hücrelerini, ter, kir ve diğer toksinleri temizler. Ürün, ölü cilt hücrelerini yok ederken, günlük kullanım için yeterince yumuşak kalmaktadır.