• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Yaşlanmaya Karşı Etkili Maskeler

  • 1

Ekonomik ve hızlı çözüm yollarından yaşlanmaya karşı etkili maskeler isimli bu yazımızda, hem kendinize ekstra bir güzellik katacak, hem de sonuç odaklı formüller ile memnun olacaksınız. Cilt kırışıkları, lekeler ve benzeri birçok sorunun aşılmaz bir noktada bulunmadığını bilmelisiniz. Maske yöntemlerinden herhangi bir sonuç alamadıysanız üzülmemeli ve telaşa kapılmamalısınız. Doğal içeriğe sahip bu önerilerimizde, cilt sağlığınızı koruyacak ve parlak bir ivme kazandıracak teknikler bulunmaktadır.

Aloe Vera Maskeleri

En fazla tercih edilen maskelerden biri olan aloe vera, hem kullanımı, hem de sonuçları dolayısıyla mucizevi etkiler ortaya çıkarmaktadır. Yaşlanmaya karşı cilt maskeleri arasında kolay bulunan bir uygulama olmasa da, cilt enfeksiyonlarına karşı iyileştirici gücü ve bu bitkinin jelinde bulunan içerikler dolayısıyla cildinizi genç kılabilirsiniz. Yarım saat kadar cildinizde bekletebilir ve sonrasında durulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Üzüm Çekirdeği Yağı Ve Yaban Mersini Maskeleri

Bu karışımın yapımı hem kolay, hem de pratik bir işlevdedir. Öncelikle, 1,5 yemek kaşığı üzüm çekirdeği yağını 1 yemek kaşığı yaban mersini ile karıştırmalısınız. Macun haline gelmesini beklemeli ve fırça ile cilt bölgenize sürerek 15 dakika kadar beklemelisiniz. Durulama sonrası cildinizde hissedeceğiniz parlaklık ve gençlik ateşini sonuna kadar yaşayabilirsiniz. Yaşlanmaya karşı maske olarak doğal bu yöntemi önermekteyiz.

Kakao Ve Süt Maskeleri

Bu karışımı oluşturmak adına gereksinimiz olan süt ve kakao tozudur. Bu iki malzemeyi macun olana dek sıkı bir şekilde karıştırmalısınız. Cilt bölgenize uyguladıktan sonra yaklaşık 15 dakika kadar beklemeye özen gösterin. Ilık su ile durulayabilir ve parlaklığın tadını çıkarabilirsiniz. Cilt maskesi olarak yaşlanmayı önlemesi, ölü hücrelerin yerine yenilerini getirmesi dolayısıyla, taze ve yumuşak bir cildin sizleri bekliyor olduğun altını çizmeliyiz.

Yulaf Ezmesi Ve Ayran Maskesi

Evde yapılabilecek doğal ve hızlı maske yöntemlerinden birisi olan ayran ve yulaf ezmesi kürünü deneyebilirsiniz. Bir yemek kaşığı kadar zeytinyağı, bademyağı ve üç yemek kaşığı yulaf ezmesini bir bardak ayran ile harmanlayabilirsiniz. Yulaf ezmesini haşlamalı ve ısısının oda sıcaklığınıza denk olmasına dikkat etmelisiniz. Karışım hazır olduktan sonra cildinize uygulayabilir ve yaşlılığı önleyici maske olan bu mükemmel kürün etkilerine şahit olabilirsiniz.