• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Yanlış Yapılan Makyaj Nasıl Düzelir?

  • 1

Günlük hayatında makyaj yapanlar bu hatanın nelere mal olduğunu iyi bilir. Makyajı yaparsın sonuna geldiğinde yanlış yapılan bir çizgi yüzünden tüm makyaj silinerek tekrar yapılmak zorunda kalır. Özellikle eyeliner çekerken yapılan bir yanlış hareket, el titremesi veya bir biri ile uyumsuz olması o makyajın silinmesine neden olur. Aynı hata maskara sürerken de meydana gelebilir. Rimeli sürersin fakat bir hapşırma veya dikkatsizlik yüzünden göz kapağına rimel bulaşır. Bu gibi zor durumların üstesinden gelmek mümkün. Yanlış yapılan makyaj nasıl düzelir? Bulaşan makyaj nasıl silinir gelin birlikte göz atalım.

Göz Kapağına Bulaşan Maskara Nasıl Temizlenir?

Büyük kirpiklere sahip olan bayanlar maskarayı daha çok bulaştırıyor. Çünkü zaten uzun olan kirpikler, maskara sürüldüğünde daha da büyüyor ve göz kapağına değiyor. Bulaşma riskini önlemek için ilk önce maskarayı sürerken göz kapağına peçete, kart gibi şeyler koyarsanız bulaşmaz. Fakat bulaştırmış ve silmeniz gerekiyorsa, makyajınızı silmenize gerek yok. Bu gibi durumda bulaşır bulaşmaz silmeye kalkmayın. Biraz kurumasını bekleyin, aksi durumda daha bulaşacak ve rengini bırakacaktır. Bulaşma bölgeye sadece kulak çöpü ile makyaj temizleyici kullanmadan sadece ıslatarak küçük bir hamle ile temizleyebilirsiniz. Bu durumda makyajınız bozulmadan bulaşan bölgeyi temizlemiş olursunuz.

Yanlış Çekilen Eyeliner Nasıl Silinir?

Bazen bir gözümüzde ki makyaj diğer gözümüzde ki ile aynı olmayabiliyor. Özellikle zor çekilen eyeliner eşitsizliği yüzünden gözler farklı farklı durabilir. Yanlış çekilmiş bir eyeliner yüzünden tüm makyajınızı siliyor musunuz? Artık silmenize gerek yok. Yanlış çekilen eyeliniri temizlemenin de bir formülü var. Eşit çekilmemiş eyelineri düzeltmek için tüm makyajınızı silmek zorunda kalmadan, bunun yerine eyelineri çekmeye başlamadan önce gözünüzün kenarına bant yapıştırabilirsiniz. Böylece eyeliner eşit bir şekilde çekilir ve silmek zorunda kalmazsınız. Hem sivri bir şekilde eyeliner çekmiş olacak hem de tekrar makyaj yapmak zorunda kalmayacaksınız.

Fakat eyelineri yanlış çekmiş iseniz o zaman temizlemek için elbette bir formül var. Göz makyajı temizleyicisini kulak çöpüne damlatın ve ince bir hareket ile silmeye çalışın.