• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Yağ İçerek Zayıflanır Mı? Zayıflatan Sağlıklı Yağlar Hangisi?

  • 1

Kilo vermek için yağ içilir mi? Yağ içerek zayıflamak mümkün mü? Bu soruların cevabını araştırdık ve sizlerle paylaşmak istedik. Zayıflamak için birçok yöntem kullanıyoruz. İçilen çaylar ve yağ çeşitleri de buna dahil. Peki, hangi yağlar sağlıklı zayıflamaya yardımcı olur? Kilo vermeye yardımcı birkaç meşhur yağ çeşidi bulunmaktadır. Bu yağ çeşitleri diyet ve spor yaparken tüketildiği zaman etkili olacaktır.

Yaz aylarında fit bir vücuda sahip olmak isteyenler için hazırladığımız diyet bölümümüzde bugün zayıflamak için içilen yağ çeşitlerinden bahsedeceğiz. Bu yağlar Aspir yağı, çörek otu yağı ve rüşeym yağı olarak bilinmektedir. Bu yağlar diyet ve egzersiz ile birlikte içildiğinde faydalı hale gelir. Tek başına faydasını görmeniz mümkün değil.

Sağlıklı bir şekilde zayıflamak isteyenler diyet esnasında yağların hepsini hayatından çıkarma kararı alıyor. En büyük yapılan yanlışlardan biri de yağları tamamen hayatından çıkarmaktır. Vücudun belli miktarda yağa da ihtiyacı var. Yağ kullanımını kesmek yerine hayatınıza aspir yağı, rüşeym yağı ve çörek otu yağı sokmanız gerekiyor. Bu yağlar abartıya kaçılmadıkça kilo aldırmak yerine vermeye yardımcı oluyor.

Aspir Yağı

Özellikle uzman diyetisyenler tarafından önerilen aspir yağı diyet esnasında tüketildiğinde metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olurken, kısa sürede kilo vermenize yardımcı olacaktır. Aspir yağı içerisinde CLA maddesi mevcut bulunuyor. Bu madde sayesinde vücutta yağ depolanmasının önüne geçiliyor.

Sabahları aç karnına 1 tatlı kaşığı tüketilerek istenilen kiloya ulaşmanıza yardımcı olur.

Çörek Otu Yağı

Çörek otunun bin bir derde deva olduğunu biliyorsunuz. Peygamber Efendimiz (sav), birçok tedavide tavsiye ettiği baharat çeşitlerinden biridir. Bu sebepten dolayı günlük hayatımızda tüketmemiz gereken besinlerdendir. Saman alerjisi olanları tedavi ederken aynı zamanda kilo vermeye yardımcı olacaktır.

Aç karnımıza 1 tatlı kaşığı tüketerek zayıflamamıza yardımcı olur.

Rüşeym Yağı

Spor yapan bir yapıya sahipseniz, zayıflamak için spor yapıyorsanız mutlaka tüketmeniz gereken yağ çeşitlerinden bir tanesidir. içerisinde A, D ve E vitamini mevcut bulunur. Bu yağ çeşidi yaşlanmayı geciktirir, halsizliği tedavi eder ve zayıflamanıza yardımcı olur.