• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Vücut Güzelliği İçin Neler Yapılmalı?

  • 1

Vücudunuz sizin en güzel hazinenizdir. Bu sebeple, vücut güzelliği için neler yapılmalıdır? Yazımızı dikkatli bir şekilde incelemeli ve sağlıklı bir yaşam formuna kavuşmalısınız. Sağlık ve spor dengesinin vücut güzelliği açısından önemi oldukça büyüktür. Şimdi sizlere vücut güzelliğinizi estetik bir konuma sokmak ve sağlığınızı zinde tutmak adına öneriler sunuyor ve disiplinli bir sağlık programına sahip olmanız için iyi dileklerde bulunuyoruz.

Uyku Düzeninize Dikkat Edin

Uykunun enerji yenileyici özelliğinin yanı sıra zehirli maddeleri vücuttan attığı da bilinmektedir. Hücre metabolizmasının normale dönmesi ve dokuların beslenmesi de bu süreçte gerçekleşir. Stresli olmaktan kaçınmaya özen gösterin. Bu durumun insülin salgısına ve vücut içerisinde şeker ve yağ birikimine sebep olacağını unutmayın.

Kilonuzu Dengede Tutmalısınız

Vücut güzelliği için kilonuzu dengede tutmaya ve derinizdeki esneklik kaybının önüne geçmeye çalışmalısınız. Selülit ve deri yapısındaki bozukluklardan korunmak için oldukça faydalı olacaktır.

Soluk Alıp Vermelerinize Önem Gösterin

Dokuların oksijenle dolması adına soluk alıp verme alışkanlıklarınızı kontrol etmelisiniz. Selülitin önüne geçmek ve zehirli maddeleri vücudunuzdan atmak istiyorsanız; göğsünüzü şişirmeli ve burnunuzdan olacak şekilde yavaş ve derin soluk almalı ve burnunuzdan aynı oranda vermelisiniz.

Aromaterapi Yapmaya Çalışın

Özellikle, selülit konusunda büyük bir öneme sahip koku tedavisi yöntemleri, vücut güzelliği için yöntemler arasında oldukça önem taşımaktadır. Limon, portakal ve greyfurt yağlarının etki ölçüsü büyük bir seviyededir. Kalça, kol, diz ve dirseklerinizin üst kısımlarındaki pürtük sorunları, göğüs ve boyun benzeri önemli bölgeler için uygulamanız mümkündür. Doktor kontrollü ve sağlıklı bakım kürlerinden yararlanabileceğinizi aklınızda bulundurmalısınız.

Vücut Güzelliği İçin Diğer Öneriler

  • Sosis, sucuk ve tuz benzeri yiyeceklerden uzak durmalısınız. Bu gıdaların, dokularda su tutulmasına yol açtığı bilinmektedir.
  • Gün içerisinde en az 2 litre su tüketimine dikkat edin. Selülitli dokularda yer alan tuzların çıkması ve vücuttaki zehirli atıkları temizlemesi sebebiyle su içimi oldukça yararlıdır.
  • Yeşil sebzeler ve meyvelerin dokularda yer alan zehirli maddeleri engelleyici gücü bulunmaktadır.
  • Vücut güzelliği kürleri hakkında bilgi edinmeli ve kaloriyi azaltmak adına protein içerikli gıdaları tercih etmelisiniz.