• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Vajina Bölgesi Bakımına Dikkat

Vajina Bölgesi Bakımına Dikkat
  • 1

Vajina Bölgesi Bakımına DikkatVAJİNA BÖLGESİ BAKIMINA DİKKAT
Vajina bölgesi bakımı denilince genelde çeşitli, ürünlerle jellerle yıkamak gelir aklımıza.İşte kadınların en çok yaptığı hatalardan bir kaçı;
-Vajinal bölgeyi yıkarken çeşitli temizleyiciler kullanmanıza gerek yoktur. Vajinanın dışını ılık suyla yıkamanız yeterli olacaktır.İçini yıkamakla Ph dengesini bozarak enfeksiyon riskini arttırmış olursunuz.
-İç çamaşırı kullanırken de pamuklu olmasına dikkat ediniz.Aksi taktirde sentetik gibi seçimlerde bölgenn hava almasını engelleyerek enfeksiyon ve mantar riskini arttırmış olursunuz.
-Karbonatlı su ve çamaşır suyu ile genital bölge beyazlatma oldukça tehlikeli bir uygulamadır.Hassas bölgelere uygulanmaz.
-Mecbur kaldığınız zamanlarda tampon kullanımıda zararlıdır.Vajinanızın mikrop kapmasına kaşıntıya ve tahrişe sebeb olur.
-Günlük kullanılan pedlerde vajinanın hava almasını engeller.Bu nedenle kullanılan pedlerin sık sık değişmesi ve bazen ara verilmesine dikkat edilmelidir.


ETİKETLER