• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Tırnak Uzatmak İçin Öneriler

Tırnak uzatmak için öneriler
  • 1

Tırnak uzatmak için önerilerTIRNAK UZATMAK İÇİN ÖNERİLER
Tırnaklarınız yavaş cansız kırılgan uzuyorsa sağlık sorunlarında dolayı kaynaklanmıyorsa gerekli bakımları yaparak bunun önüne geçebilirsiniz.
-Günde en az iki litre su içmek hem sağlığınız hemde tırnağınızın hızlı uzamasını sağlayacak diğer bir etmendir.
-Tırnakların uzamasında bakımın ilk adımı törpülemektir. İyi bir törpü seçimiyle bunu yapmalısınız.

-Tırnaklarınızda yapmamanız gereken kesim ise küt kesimdir.Küt kesilen tırnaklar çabuk kırılmazlar ve şekli güzel olur. Fakat tırnaklarınızı yuvarlak keserek ve yuvarlak şekilde törpüleyerek kırılmaları azaltabilirsiniz.
-Tırnaklarınızn hava alması önemlidir.Oje sürmeeden yapamıyorsanızda  tırnaklarınızda hava almaya ihtiyacı olduğunu unutmayın. 2 gün ojeli tırnaklarınızın 2 gün ojesiz kalarak nefes almasını sağlayın. Bu hem tırnaklarınızın sağlıklı uzamasını sağlarken hem de tırnakların sararmasını önler.
-Devamlı oje sürülmesi ve bu ojelerin asetonla çıkartılması tırnakları kurutarak zarar verir ve kat kat soyulup kırılmasına neden olur. Bu yüzden aseton kullanımı en aza indirilmeli ve aseton kullanımından sonra tırnaklar bol su ile yıkanmalı ve ardından nemlendirici sürülerek tırnaklar nemlendirilmelidir. Kırılma ve soyulma potansiyeli olan tırnaklarda aseton ve alkol olmayan oje çıkarıcılar tercih edilmelidir.
-Tırnakların soğuk su ile teması da tırnakların uzamasını sağlar. Fakat dikkat edilmesi gereken ılık suyun tırnakları yumuşatarak çabuk kırılmasını sağlar. Gün boyu çok su ile temas eden tırnaklar normallere göre daha hızlı uzarlar. Elde çok sık bulaşık yıkıyorsanız suyunuza eklediğiniz yarım limon suyu da tırnaklarınızı sertleştirerek kırılmalarını önleyecektir.

-Kimyasal malzemeler kullanırken eldiven kullanın hem elleriniz hemde tırnaklarınız zarar görmemiş olur.
-Tırnak bakımında evde yapacağınız doğal kürler tırnaklarınızın daha bakımlı ve daha sağlıklı uzamasına yardımcı olacaktır. Bunun için uygulanan en iyi yöntem ise zeytinyağını eklenen limon suyudur. Bitmiş limon kabuğuna iki damla zeytinyağı damlatarak tırnaklarınıza masaj da yapabilirsiniz.
-Ellerinize sürdüğünüz nemlendirici kremleri tırnaklarınıza uygulamayı ihmal etmeyin. Tabi bunun için kullanılan el kremi de oldukça önemlidir. İçerisinde gliserin veya zeytinyağı olması tırnaklarınızın da daha sağlıklı uzamasını sağlayacaktır.
-Sirke ile tırnaklara bakım yapıldığında tırnaklarınız hızlı bir şekilde uzar. Sirkeye eklediğiniz bir miktar tuzu hafifçe karıştırın ve tırnaklarınızı bu suda 5 dakika bekletip temizleyin. Her gün uygulanan bu kür tırnakların hızlı uzamasını kolaylaştırır.
-E Vitamini ile tırnaklara ve ellere bakım yapılarak uzun tırnaklara kavuşabilirsiniz. Eczaneden rahatlıkla bulabileceğiniz e vitamini kapsüllerini kırıp ellerinize ve tırnaklarınıza uygulayın ve masaj yaparak yedirin.


ETİKETLER