• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Tırnak Bakımının Vazgeçilmezi Ojeler

  • 1

Pek çok bayan tırnak bakımına özen göstermekte ve günümüzde neredeyse her bayan günlük hayatında giyinmiş olduğu kıyafetlere uyumlu tonlarda oje kullanmaktadır. Farklı renk tonlarında satışa sunulmakta olan ojeler tırnak bakımında vazgeçilmez bir tamamlayıcıdır. Tırnakların daha bakımlı daha pürüzsüz ve daha güzel bir görünüme kavuşmasını sağlamakta olan ojeleri sürmek biraz dikkat ve özen gerektiriyor. Aksi durumda tırnaklarınızı güzel bir görünüme kavuşturmak isterken itici bir görünüm de elde etmeniz kaçınılmaz olacaktır. Her seferinde tırnak bakımı için kuaföre para harcamanıza gerek yok. Evde uygulayacağınız kolay tırnak bakımı ile tırnaklarınızı mükemmel bir görünüme kavuşturmanız mümkün.

Oje Sürerken Dikkat Edilmesi Gereken Püf Noktalar

Oje sürmek kolay gibi görünse de aslında zahmetlidir. Oje sürerken ojenin tırnak dışına taşmamasına özen gösterilmeli ve oje sürmeye tırnağın orta kısmından başlanmalıdır. Ayrıca sürmüş olduğunuz ojenin daha pürüzsüz bir görünüme sahip olmasını istiyorsanız ojeyi fırçaya çokça almak yerine ince katmanlar halinde uygulamak daha doğru olacaktır. Ojenin tırnağınızda daha belirgin olması ve rengini daha iyi bir şekilde yansıtması için 2 kat sürmek etkili bir sonuç yaratacaktır.

Unutmadan söylemek gerekir ki uzun tırnaklarda oje görünümü çok daha güzel durmaktadır. Ancak tırnakların uzun olması daha fazla özen ve daha fazla bakım gerektirmektedir. Tırnak bakımınızı evde uygulayabileceğiniz manikür ve düzenli tırnak kesimi ile kendiniz de gerçekleştirebilirsiniz. Tırnak kesimi sonrası tırnakların törpülenerek düzeltilmesi de hem daha hoş bir görünüme hem de daha sağlıklı tırnaklara sahip olmaya büyük fayda sağlayacaktır.

Daha Kalıcı Ojeleri Kim Sevmez

Ojelerinizin tırnaklarınızda daha kalıcı olmasını istiyorsanız ojeyi uygulamadan önce oje bazı uygulamanız gerekmektedir. Oje bazı uygulaması ojenizin daha kalıcı olmasını sağlamakla birlikte aynı zamanda ojenin renginin daha belirgin bir şekilde ortaya çıkmasına da yardımcı olmaktadır. Ojenin tırnak üzerinde uzun süre kalması tırnağın havasız kalmasına sebep olur bu da tırnak üzerinde mantar oluşumuna yol açabilir. Bu sebepten dolayı ojelerin belirli aralıklar ile silinerek tırnakların hava alması tırnak sağlığı açısından büyük önem taşımaktadır.