• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Ten Renginizle En Uyumlu Saç Rengi Hangisi?

saç rengi
  • 1

Cilt rengine uygun bir saç tonu seçmek size çok daha farklı bir hava katabilir. Sadece beğendiğiniz rengi yaptırmanın yanında, bu kez ten renginize uygun olan saç rengini seçmenizi tavsiye ediyoruz. Bir başkasında görüp çok beğendiğiniz bir saç tonu size gitmiyorsa nedeni büyük olasılıkla ten renk farklılığıdır. Bu yazıda ten renginize uygun saç rengi seçmenize yardımcı olacağız!

Teninize uygun saç rengi belirlemede önce ilk yapmamız gereken, ten rengimiz hakkında doğru bir analiz yapmaktır.

Ten Renginizi Anlama

İlk olarak ten rengimizi tam olarak anlamaya çalışalım. Hangi tonlarda? Parlak mı koyu mu? Kendi içinde farklılık gösteriyor mu?

  • İlk olarak, varsa bembeyaz ve üzerinde baskı olmayan bir T-shirt ya da atlet giyiniz.
  • Işığı beyaz olan bir odada (sarımtırak olmamalı) ayna karşısına geçip cildinizi analiz edin.
  • Hangi renk daha baskın?
  • Pembe-mavi tonlar baskın ise soğuk, sarı kırmızı tonlar daha baskın ise sıcak tonlarda bir tene sahipsiniz demektir.
Beyaz (açık renk) Ten

Beyaz ten rengine en iyi giden saç renkleri sıcak tonlardır. Tam bir kontrast yakalayıp, çok şık bir görünüme kavuşmakla birlikte, dikkatleri üzerinize topluyor olacaksınız.

Beyaz ve açık tonlarda tenler için uzmanlar çok açık saç renklerini önermiyor. Çünkü bu, kontrast ile yakaladığınız o sağlıklı parıltının solmasına neden oluyor. Kahvenin koyu tonları ve çikolatadan siyaha, hatta koyu kırmızı tonlara kadar geniş bir ölçekte bir çok saç rengi sizin için çok güzel sonuçlar verebilir.

Buğday Ten

Buğday tonlarında bir ten rengine sahip olanlara kahve tonları çok yakışıyor. Buğday tene sahip bir çok ünlü sanatçının kahve tonlarını tercih ettiğini biliyor muydunuz?

Buğday tenli kişiler koyu kestane, orta kumral ve koyu çikolata saç renklerini tercih edip, ten renkleriyle çok uyumlu bir kombin yapabilirler. Bu arada sarının koyu tonları da buğday tene gider ancak kahverenginin oluşturduğu kontrastı yakalayamayabilir.

Pembe Ten

Teninizdeki pembe tonları biraz kırmak isterseniz kül kahverengi tonları tam size göre! Amacınız eğer pembe tonları zayıflatmadan daha sıcak hale getirmekse bu kez saç renginize biraz sarı tonlar katmanız size yardımcı olacaktır.

Eğer çok daha cesur bir tarz yakalamak istiyorsanız yine pembe yüz tonuyla çok iyi giden kırmızı tonlara yönelebilirsiniz. Tavsiyemiz, kırmızı tonlarda açık değil, bordoya yakın renkler tercih etmeniz.

Esmer Ten

Esmer tenli bir çok manken, sanatçı ve oyuncu olduğundan esmer tenli kişilerin stillerini değerlendirebileceği seçeneği oldukça fazla. Bence esmer tenlilerin uygun saç rengi bulamamak bir sıkıntısı olması güç. Beyaz ten gibi esmer ten de bir çok renge gidebiliyor.

Esmer ten için en çok tercih edilen saç renklerine baktığımızda ise bizi kahverenginin tonları ile koyu siyah ve koyu kızıl karşılıyor. Son zamanlarda ise ünlü sanatçılarda esmer tene buz kahverengisi saç rengi tercih edilmeye başlandı. Belki denemeye değer?

 

Sizde yorum yaparak bizimle ten renginizi ve kullandığınız saç rengini paylaşıp ziyaretçilerimize ilham olun, hemen yayınlayalım!