• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Teff Tohumunun Faydaları Nelerdir?

  • 1

Yılda bir kere ekilerek toplanan tahıllardan olan teff tohumu hakkında çok sayıda söylenti bulunuyor. Teff tohumunun insan vücudunun vitamin emiliminde önemli bir etkisi olduğu da çeşitli araştırmalar sonucunda desteklenmiştir. Ayrıca bu tohumunun çeşitli renkleri de bulunmaktadır. Genelde herkesin düşündüğü şeylerden birisi de faydalı olan bitki veya besinlerin tadının berbat olduğudur. Fakat bu bağlamda da teff tohumu hem faydalı hem de tatlıya yakın olan tadıyla olumlu tepkiler almaktadır.

Teff tohumunun hayatınızda yerinin olmasının sizlere çok sayıda katkısı olacaktır. Vücudunuzun sağlığının bu tohumla nasıl değiştiğini hissedeceksiniz. Teff tohumu sağlığınız için tam manasıyla bir bağışıklık sistemi destekleyicisidir. Ayrıca sadece teff tohumu koruyucu etkisi sebebiyle de kullanılmadığını ifade etmeliyiz.

Faydaları Nelerdir?

Dünya üzerinde milyonlarca bitki çeşidi ve bitki bulunuyor hatta uzmanlara göre hala bilinmeyen sayısız bitki türü bulunuyor. Teff tohumu aslında çok da popülaritesi olan bir bitki değildir. Günümüzde son zamanlarda daha sık konuşulan bu bitki içinde bulunan yapı insanların bağışıklık sistemi destekliyor ve sağlığını koruyor. Aynı zamanda kilolu insanların rahatlıkla kullanabileceği bu tahılı kullanırken çok da şikayet etmeyeceksiniz. Tadının standartlara göre gayet iyi olduğunu söyleyebileceğimiz teff tohumu aynı zamanda şeker hastaları içinde bir mucize olarak sayılabilir. Kan şekerini dengelemekte olan bu tahıl şu anda çayı yapılan bitkiler arasında son zamanlarda en çok konuşulan bitkilerdendir.

Diğer bir etkisi ise vücut içerisinde oluşan fazla su miktarının vücudun dışarısına atılmasında görev alıyor olmasıdır. Destekleyici yapısından bahsedeceğimiz gibi kendi mucizeleri de bulunan bu tahıl c vitamini açısından gayet zengin bir yapıya sahiptir.  Sindirim sistemimizin en önemli kaynaklarından olan protein ve lifleri içerisinde barındıran bu tahıl sindirim sisteminin daha sistematik çalışması konusunda da yardımcı olmaktadır.

Fazla Kullanım Etkileri

Vücudumuza ne kadar fazla yararının olabildiğinden bahsettiğimiz bu bitki kesinlikle dozunda kullanılmalıdır. Her ürünün fazlasının zararlı olabileceğini unutmayın. Vücudumuz belirli bir dengesi olan ve bazen küçük desteklerle çalışma düzenini eşsiz bir şekilde oluşturan bir düzenektir. Fakat vücudun sürekli olarak etkide bırakılması vücudu olumsuz etkileyecektir