• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Tatilde İpin Ucunu Bırakıp Kilo Alanlardan Mısınız?

Tatilde İpin Ucunu Bırakıp Kilo Alanlardan Mısınız?
  • 1

Tatilde İpin Ucunu Bırakıp Kilo Alanlardan Mısınız?TATİLDE İPİN UCUNU BIRAKIP KİLO ALANLARDAN MISINIZ?
Tatilin rahatlığıyla birlikte yiyip içtiklerimize de dikkat etmekte zorlandığımız yaz dönemi bitti sayılır. Deniz, kum, güneş derken istemediğimiz kiloları da geri aldık. Tatil döneminin bitmesiyle bu kilolardan kurtulma zamanının geldiğini düşünüyorsanız neler yapabiliriz bir bakalım ;
Metabolizmamızı Toparlamalıyız
Tatil döneminde öğün atlıyoruz yada öğünlerin zamanını ayarlayamıyoruz. Öncelikle işe öğünlerimizi düzenlemekle başlayabiliriz. Ara ve ana öğünleri atlamamalıyız. Bu durum kan şekerimizi dengeleyecek ve ani yeme ataklarından kurtulacaksınız. Ana öğünlerde protein ağırlıklı beslene biiriz akşam yemeklerini ise hafif yemeliyiz.
Hareket Etmeye Başlamalıyız
Tatil döneminde hareketsiz kalmamız metabolizmamızı yavaşlatarak bizi halsiz ve yorgun bırakmaktadır. Egzersizlere kaldığımız yerden devam ederek bu durumdan kurtulabiliriz. Yürüyüş ve egzersizler size iyi gelecektir.
Yeme alışkanlıklarımızı düzenleyelim
Tatil döneminde atıştırmalıklar, abur cuburlar, fast foodlar fazla kilo alımına neden olmaktadır. Kilolarımızı vermek istiyorsak bu tip beslenmeyi bırakıp düzenli yemeye başlamalıyız. Mevsimine uygun meyve sebze tüketimi yapmalıyız. Bunu başarabilirsek kilo vermeye çok faydası olacaktır.
Tabi ki cildimizi tekrar canlandırmalıyız
Tatil döneminde beslenme bozukluğu ve güneş cildimize zarar vermektedir. Antioksidan besin tüketimini ve su tüketimini artırarak cildimize tekrar canlılık kazandırabiliriz. Su tüketimi kilo vermeyi hızlandırır ve deri turgorunu artırır, esneklik kazanırız.


ETİKETLER