• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Süper Modellerin Bakım Formülleri Neler?

  • 1

Oyuncular ve modeller televizyon karşısında hepimizin hayranlıkla izlediği yüzlerdir. Aynı zamanda günlük hayatlarında da bir o kadar bakımlı olmaları dikkatimizi çekmiyor değil. Oyuncular ve modeller yoğun yaşam tarzlarına rağmen nasıl bu kadar bakımlı oluyor diye merak ediyoruz. Oyuncuların ve modellerin günlük yaşamlarında ne tarz bakımlar uyguladıklarına dair araştırma yaptık. Bu araştırmalarımız sizin de bakım formüllerinize eklenerek daha güzel bir yüz ve vücut hatlarına sahip olmanıza yardımcı olabilir. İşte ünlülerin güzellik ve bakım formülleri;

Vücudunuzu Nemlendirin!

Vücudumuzun her daim neme ihtiyacı var. Nemli bir vücuda sahip olanlar daha geç yaşlanır. Kırışıklıkları ve yaşlanmayı önlemek için vücudumuzu baştan aşağı nemlendirmeliyiz. Saç diplerinden tutunda ayak parmağına kadar nemlendirmek önemli.

Vücudu nemlendirmek için en uygun zamanlardan biri duş sonrasıdır. Cilt yapınız her ne olursa olsun buna uygun nemlendiriciler ile vücudunuzu rutin olarak nemlendirmelisiniz. Aynı zamanda vücudumuzun ölü derilerden arınması için peeling önemli bir adımdır.

Yumuşak saçlar

Saçlarımızı yumuşatmak ve rüzgarda dalgalanmasını sağlamak hepimizin hoşuna gidecek bir davranıştır. Ünlülerin saçları daima bakımlı olmak zorundadır. Saç bakımı insanda dikkat çeken ilk yerlerden biridir. İlk önce yukarıda da belirttiğim gibi saçların nemli olması parlak ve yumuşak olması için önemli bir aşama.

Bu anlamda haftada en az 2-3 defa saçlarımıza maske yapmalıyız. Böylece saçınız hem kolay bir şekilde taranacak, hem de gerekli neme kavuşacak. Kuru saçlara şekil vermek her zaman zor olur.

Ellerin Bakımlı Olması

Özellikle ev hanımları buna pek fazla özen göstermiyor. İş yaptıktan sonra mutlaka el bakımı yapmamız gerekir. Ünlülerin ekran önünde en dikkat ettikleri yerlerden biri de elleri oluyor. Tırnak ve el bakımına önem vermeliyiz. Ellerimizi de sürekli nemlendirerek çatlamaların önüne geçmeliyiz.

Parfüm Seçimi

Vücut bakımını yapmak kadar güzel kokulu olmak ve buruna hitap etmekte bir o kadar önemli adımdır. Günlük yaşantınızda rahat ve ferah kokular tercih ederken, özel davetlerde daha ağır kokulara yer verebilirsiniz. Aynı zamanda terlemenin önüne geçme için rol-on ve gerekli kozmetik ürünleri kullanılmalı.