• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Soğuk Havalarda Cilt Bakımının Püf Noktaları

Soğuk Havalarda Cilt Bakımının Püf Noktaları
  • 1

Soğuk Havalarda Cilt Bakımının Püf NoktalarıSOĞUK HAVALARDA CİLT BAKIMININ PÜF NOKTALARI
Soğuk havaların gelmesiyle birlikte cildimiz nemini kaybeder ve kuruluk oluşur.Bunun önüne geçebilmek ve kışın da güzel bir cilde sahip olmak istiyorsanız işte size püf noktaları…
-İlk olarak vücudun her zaman ihtiyaç duyduğu suyu çok tüketmelisiniz.Çünkü kış aylarında soğuk ve kuruyan hava nedeyli vücut su kaybeder ve cildimizin nem dengesi bozulur.Bu nedenle bol su içerek soğuk havalrda hem vücudumuzu hemde cildimizi koruyabiliriz.
-Cilt temizliğine daha çok dikkat etmemiz gerekir.Çünkü hava kirliliği,sis ve diğer soğuk etmenlerden dolayı cilt oksijensiz kalarak gözenekler kapanır.Gözenekleri açıp cildinizin parlak olması için hergün cilt tipinize uygun doğal temizleyicerle cildinizi temizleyebilirsiniz.
-Cildin nem dengesini koruyarak soğuk havalrın sebeb olduğu çatlama pullanma ve klırışıklıların önüne geçebilirsiniz.Her sabah düzenli olarak nemlendirici sürüp cildinizin genç ve sağlıklı görünmesini sağlayın.
-Cilt sağlığınızı korumak için kışın vitamin dolu meyve ve sebzelerini bolca tüketin.Meyve ve sebzeler, serbest radikallerin neden olduğu hasarlara karşı cildi koruyan güçlü antioksidanlar içerir.
-Son olarak duş aldığınız suyuh sıcaklığı havaların soğumasıyla derecesi artacaktır.Çok sıcak suyla yıkanmak ciltte tahrişe çatlamalara ve nem kaybetmesine neden olur.


ETİKETLER