• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Sodanın Cildimize Faydası Nedir Ve Nasıl Uygulanır?

Sodanın Cildimize Faydası Nedir Ve Nasıl Uygulanır?
  • 1

Sodanın Cildimize Faydası Nedir Ve Nasıl Uygulanır? SODANIN CİLDİMİZE FAYDASI NEDİR VE NASIL UYGULAMALIYIZ?       

Güzel bir görünüm için en önemli faktörlerden biri de cilt. Doğal ve hiç çaba harcamadan parlak bir görünüme sahip olmak kendimizi iyi hissetmemizi sağlar. Ne yazık ki bazen çevre koşulları, bazen makyaj yüzünden yorulan ciltte kötü bir görünüm oluşabiliyor. Bunun için de cilt bakımını düzenli olarak yapmakla beraber, aynı zamanda günlük temizliğine önem vermelisiniz.

Cilt bakımı zaman alan bir işlem olsa da evde hazırlayabileceğiniz doğal yöntemlerle de cildinizin ihtiyacı olan her şeyi karşılayabilirsiniz. Bu yöntemlerden biri de kolayca bulunabilen soda. Soda içindeki mineraller sayesinde ışıl ışıl bir cilde sahip olmanız mümkün.

Sodanın yararlarından faydalanarak cilt bakımı yapabilir ve cildinizin ihtiyacı olan mineralleri cildinize kazandırabilirsiniz.Soda ile cilt bakımı ve cilt temizliği yaparken, kullandığınız sodanın doğal maden suyu olmasına özen göstermelisiniz.

 Soda ile cilt bakımı

Malzemeler

-Soda

-Badem yağı

-Kil

 Sodayı bir kabın içerisine dökün içine 1 yemek kaşığı badem yağı 2 yemek kaşığı kil ekleyerek karıştırın.Sodanın miktarını maske kıvamına gelecek şekilde ayarlayın.Hazırladığınız karışımı yüzünüze sürün ve 15 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın.
Bu maske sayesinde gözenekleriniz kapanacak ve cildinizin daha kolay temizlenmesi sağlanacaktır.

Bu uygulama size zor geliyor ise; Makyajınızı temizledikten sonra bir pamuğa soda dökün ve yüzünüze uygulayın. Durulamadan bir gece bekletin ve sabah uyandığınızda cildinizi yine soda ile yıkayın.

Faydaları nelerdir:

-Sodanın cilde iyi gelmesinin en önemli sebebi içinde yüksek miktarda silis yer almasıdır. Silis, elastin ve kollajen liflerinin arasında yer alan yumuşak hücreleri güçlendirir

-Ciltte bir ferahlama ve rahatlama sağlar. Ciltteki tıkalı gözenekleri açarak sivilce ve siyah nokta oluşumunun önüne geçer.

-Ciltteki kir ve yağların temizlenmesine yardımcı olur. Ve daha pürüzsüz bir görünüm kazanmasını sağlar.

-Yüzdeki mimik çizgilerinin azalmasını sağlar.

 


ETİKETLER