• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Sivrisinek Isırığına Doğal Çözüm

  • 1

Malum yaz aylarında pencerelerin açık olması üzerine sivrisinekler evlere hücum edebiliyor. Elbette korunmak için birçok yöntem var. Fakat kaçamak yapan sineklerden kurtulmak ne yazık ki imkansız. Özelikle alerjik tepkimelere maruz kalanlar yaz aylarında sivrisinek maduru oluyor. Birde tatlı tatlı kaşındığını hesaba katarsak uykusuz geceler bizi bekliyor derken sizlere doğal çözümler sunmak istedik. Sivrisinek ısırığına ev yapımı çözümler sayesinde kaşıntıya son vereceğiz.

Biliyorsunuz ki sivrisinekler ısırdıktan sonra kaşınmaya başlar. Bu kaşıntı öyle bir kaşıntıdır ki durmak ne mümkün. Bugün sizlere sivrisinek ısırığı kaşıntısı için krem tarifi vermek istedik. Bu sayede cildiniz daha az kaşınacak ve yara olmaktan kurtulacak.

Birçok mağazada sivrisinek ısırığını rahatlatmak için krem, merhem tarzı ürünler bulunuyor. Fakat kimyasal ve sentetik içerikli olan ürünleri kullanmaktansa ev yapımı doğal içerikleri kullanmak daha sağlıklı olacak. Peki, sivrisinek ısırığına ne iyi gelir? Sivrisinek kaşıntısını ne geçirir? Gelin birlikte göz atalım.

Bugün size sivrisinek kaşıntısını hafifletecek ve hemen iyileşmesine yardımcı olacak iki tarif paylaşacağız. Sizde sivrisinekler yüzünden kaşınmamak için bu kremi uygulayabilirsiniz.

Kandelilla ve Lavantalı Krem

Kandelilla ilk defa duyduğunuz bir ürün gibi gelse de birçok kozmetik ürün içeriğinde kullanılıyor. Birçok kremde baz görevini üstlenen maddelerden biridir. Lavanta bu kremi oluşturacak diğer ana malzemelerden bir tanesidir. çünkü sivrisinek kovan bir etkiye sahip.  Aynı zamanda böcek ısırığından dolayı oluşan şişlikler, kaşınma ve tahriş olmuş ciltleri iyileştirme görevi üstlenir.

Malzemeler;

  • Yarım kaşık kandelilla
  • 1 kaşık lanolin
  • 5 kaşık tatlı badem yağı
  • 40 damla lavanta esansı

Kandelilla ve lanolin eritilir. Bir kase içerisinde karıştırılarak kapalı bir kaba alınır. Tahta spatula ile uygulayabilirsiniz.

Vazelin ve Papatyalı Krem

Vazelin hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur. Vazelin bu nedenle ana malzeme olarak kullanılır içerisine papatya esansı eklenir. Bu iki malzeme bir kabın içerisinde karıştırılır. Karışım sivilcenin soktuğu yere sürülür.

Malzemeler karıştırılırken tahta kaşık kullanmaya dikkat edin. Kısa sürede hem yaranız iyileşecek hem de kaşınmalara karşı tedavi yöntemi olarak sunulmaktadır.


ETİKETLER