• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Sivilceli Ciltlere Özel Yoğurt Maskesi

yoğurt maskesi
  • 1

Akneler ve sivilceler insanın güzelliğini bir anda etkileyebiliyor. Aslında küçük sivilce ve akneler dışarıdan çok fark edilmese de bizim canımızı fazlaca sıkar! Verdiğimiz yüz maskelerinin tamamında hangi maddelerin neden yararlı olduğunu tek tek anlatırız. Bu maskemizde de gelin önce yoğurdun neden bu maskede tercih edilmesi gerektiğini konuşalım.

Yoğurt Sivilcelere Nasıl Etki Ediyor?

Yoğurt bildiğiniz gibi bize yararlı “dost” bakteriler içerir. Bu bakteriler vücut içindeki bir çok metabolik faaliyetin doğru ve düzgün çalışmasını destekler.

Yeni bir araştırma prebiyotiklerin sivilcelere de iyi geldiğini gösterdi. Doğal bir yoğurtta bol miktarda bulunan prebiyotikler cildinizi tedavi ederek sivilce problemlerini gidermeye yardımcı olur. Aslına bakarsanız çoğu güzellik ürünü de içerisinde bu prebiyotiklerden bulundurmaya başladı.

Yoğurt içerdiği prebiyotikler sayesinde sivilcelerin düzelmesine ve cildin yenilenmesine katkı sağlıyor.

Yoğurt Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Malzemeler:

  • 1 tatlı kaşığı taze limon suyu
  • 2 çorba kaşığı doğal yoğurt (kesinlikle meyveli değil!)
  • 1 tatlı kaşığı doğal bal

Bu 3 malzeme bir kabın içerisinde güzelce karıştırılır. Tüm malzemelerin birbiri içine karışmasına özen gösteriniz. Elden geldiğince homojen bir yapı oluşturmaya çalışın.

*Yukarıdaki malzemelerden herhangi birine karşı alerjiniz varsa kullanmanız tavsiye edilmez.

Kullanım:

1. Önce yüzünüzü ılık suyla yıkayın.

2. Yıkadığınız yüzünüzü havluyu bastırmadan güzelce kurulayın.

3. Hazırladığınız karışımı yüzünüze dağıtınız. Gözlerinize çok yakın bölgelere uygulamayın. Göz çevresi tehlikeli olabilir!

4. Maskeyi yüzünüzde 15-20 dakika bekletin.

5. Tekrar ılık bir su kullanarak yüzünüzü güzelce temizleyiniz.

6. Maskeyi temizledikten sonra yüzünüzü kurularken cildinize bastırmadan yavaşça kurulayın.

Yoğurt Maskesi Faydaları

Yoğurt: İçeriğiyle cildin temizlenmesinde çok etkilidir. Cildi yumuşatır. Akne ve sivilce problemlerini yatıştırıp iyileştirmede etkilidir.

Bal: Yüzü doğal bir şekilde nemlendirir ve güzel bir parıltı kazanmasını sağlar.

Limon: Limon derinizin yenilenmesine ve korunmasına katkı sağlar. Limon bir çok cilt lekesi probleminde denenir. Eğer limona karşı bir cilt hassasiyetiniz varsa uzak durmanızı öneririz.


ETİKETLER