• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Sivilcelere Çözüm Doğal Kürler

  • 1

Ergenlik dönemlerinde başlayan ve çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkan sivilcelere çözüm doğal kürler başlıklı yazımızda sorunlarınıza ışık olmak istiyoruz. Öncelikle, sivilce oluşumlarını ve süreçlerine iyi bir şekilde analiz etmeniz gerekmektedir. Bilindiği üzere ölü hücrelerin dökülmesi ve bakterilerin birikimi sebebiyle ya da cildin aşırı yağ üretkenliği sivilcelere yol açmaktadır.

Yağ bezelerinin sebum adındaki yağ üretimi sonucunda sivilcelerin hormonsal etkilerinin aşırı oluşumuyla da kendisini gösterdiğinin altını çizmemiz gerekiyor. Sivilce problemlerinize doğal ve yapımı son derece kolay olan kürlerle engel olabilirsiniz. Peki etkili ve doğal sivilce kürleri nelerdir?

Elmalı Sivilce Kürü

Doğal besin kaynaklı her kürün cilt üzerinde sağlıklı bir gelişim ve sonuç kat etmesi kaçınılmaz olacaktır. Bu kürler arasında sıklıkla tercih edilen elmalı sivilce kürünün yapımı ise oldukça basittir. Bir belender yardımıyla elmalarınızı püre hale getirmenizle birlikte 1 kaşık kadar bal ekleyerek karıştırmalısınız. Hazırlanan bu karışımın sivilcelerin yoğun olduğu bölgeye sürülmesi ve yarım saat kadar bekletilmesi gerekmektedir. Ardından cildinizi ılık su ile durulayabilir ve bu maskeyi haftada iki ya da üç kez tekrar edebilirsiniz.

Gül Suyu Özlü Sivilce Kürü

Sivilce maskeleri arasında yapımı en kolay bu karışımla sivilcelerinizi rahatlıkla yok edebilirsiniz. 1 kaşık bal ile 1 yemek kaşı kadar gül suyunu harmanlayarak cildinize uygulamalı ve 20 dakika kadar beklemelisiniz. Cildinize yayılacak ferahlığın yanı sıra yağ gözeneklerini ve sivilceleri engellemek adına oldukça etkilidir.

 Yumurta Akı Sivilce Kürü

Yumurtanın faydaları kadar içeriğindeki besin değerleri de birçok sağlık uzmanı tarafından sıklıkla dile getirilmektedir. Herhangi bir kimyasal bileşen bulunmayan ve doğal olan bu maskenin birçok kadının değişmezleri arasında yer alması, sivilce konusundaki sonuçlarının ne denli olumlu etki yarattığını göstermektedir. Sivilce maskesi olarak yumurta akını yapmak adına bir tatlı kaşı limon suyunu bir adet yumurta akına ilave etmeli ve karıştırmalısınız. Cildiniz üzerinde yer alan sivilcelere sürmeli ve yarım saat kadar beklettikten sonra ılık su yardımıyla durulamalısınız. Hepsi bu! Sonuçlarıyla memnun olacağınızı düşünüyor ve sivilcelerinizden kurtulduğunuz sağlıklı bir yaşam diliyoruz.