• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Sivilceler Kabusa Dönüşmesin

  • 1

Sivilceler genel olarak gençlik döneminde sıklıkla meydana gelen cilt problemleri arasında yer almaktadır. Ergenlik dönemi ile birlikte daha sık bir şekilde görülmeye başlayan sivilceler sıkma sonucu ya da başka sebeplerden dolayı kalıcı cilt problemlerine yol açabilmektedir.

Genel olarak pek çok kişi sivilcenin yüzde oluşturmuş olduğu görünümden rahatsız olmakta ve sivilceleri sıkmaktadır. Sivilcelerinizi sıkmadan kendiliğinden geçmesini beklemeniz ileride meydana gelebilecek izlerin oluşumunu önlemenize de büyük katkı sağlamaktadır. Sivilce oluşumu genel olarak yağlı cilt tiplerinde gözlemlendiği gibi aynı zamanda günlük kullanılmakta olan makyaj malzemelerinin kalitesiz olması ve aşırı makyaj uygulaması da ciltte sivilce oluşumuna sebebiyet verebilmektedir.

Sivilce Oluşumunu Azaltmak

Sivilce problemleriniz var ise sivilcelerinizi sıkmak yerine evde uygulayacağınız birkaç pratik ve doğal yöntemler ile sivilcelerimizden kolay bir şekilde iz kalmadan kurtulabilirsiniz. Sivilceleri sıkmak daha çok yayılmaya ve daha çok sivilce oluşumuna sebebiyet verebilmektedir. Yüz bölgesinde sıklıkla meydana gelen sivilce oluşumu her yaşta gözlemleyebilmekte ve çeşitli sebeplerden dolayı oluşabilmektedir. Sivilce oluşumunu azaltmak için cildinizi sürekli olarak temiz tutmanız ve ölü derilerden arındırmanız gerekmektedir.

Sivilce oluşumunu en aza düşürebilmek için beslenme düzeninize dikkat etmeniz gerekir. Yağlı besinlerden mümkün olduğunca uzak durmak ve su tüketimini arttırmak sivilce oluşumunu engelleme konusunda büyük fayda sağlamaktadır.

Sivilceleri Doğal Yöntemler İle Geçirme

Sivilceler artık kabus değil. Evde uygulayacağınız bitkisel ve doğal yöntemler ile sivilcelerinizden kısa süre içerisinde kurtulmanız mümkün. Genel olarak pek çok kişi tarafından bilinen ve uygulanan en etkili yöntemlerden biri diş macunudur. Diş macununu sivilce çıkan bölgenin üzerine uygulayarak sivilcenin hızlı bir şekilde kurumasını sağlayabilir ve iz kalmadan sivilceden kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz. Bunun yanı sıra yüzünüzü gül suyu ile düzenli bir şekilde temizleyerek de cildinizin temizlenmesini sağlayabilir ve sivilce oluşumuna karşı önlem alabilirsiniz.

Limon da sivilceleri kurutma konusunda en etkili yöntemlerden biri olarak bilinmektedir. Sivilceyi kurutma özelliğine sahip olan limon acısız bir şekilde sivilcelerden kalıcı olarak kurtulmanıza yardımcı olmakta ve sivilcenin yüzünüzde dağılmasını engellemektedir.