• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Siğillere Doğal Yöntemler

  • 1

Deri hastalığı olarak bilinmekte olan siğil vücudun pek çok yerinde meydana gelebilmektedir. Siğil oluşumu fark edildiği an hemen uzman bir doktora muayene olmak gerekir. Aksi durum söz konusu olduğunda siğiller vücudun bölümlerinde daha çok yayılarak günden güne daha çok büyümeye başlar ve ilk aşamalarda acı hissi uyandırmayan siğiller zamanla acı hissiyatına sebebiyet verebilmektedir.

Siğillerin tamamen yok edilmesi tıbbi olarak mümkün değildir. Ancak kullanılmakta olan ilaç ve tedavi yöntemleri ile azaltılmakta ve küçültülerek acı hissiyatının kaybolması sağlanabilmektedir. Evde uygulanmakta olan birkaç doğal yöntem ile siğillerden kurtulmak mümkün olmaktadır. Sarımsak, elma sirkesi, karbonat, aloe vera, muz kabuğu ve hint yağı gibi ürünler siğilleri azaltma konusunda kullanılmakta olan doğal yöntemler arasında yer almaktadır.

Siğilleri Azaltma Yöntemleri Nelerdir?

Siğil oluşumunu önlemek ve siğillerin azalmasını sağlamak için ellerinizi sürekli olarak yeşil sabun ile yıkamanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra beslenme alışkanlıklarında C vitamini tüketimi ve bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı besinlerin tüketilmesi de oldukça önem taşımaktadır. Yeşil yapraklı sebzeler bu konuda büyük yardımcınız olabilir.

Siğil oluşumu başladığı andan itibaren geç kalmadan uzman bir doktora başvurmanız durumunda tıbbi yöntemler ile siğilleriniz dondurulabilmekte bu da siğil oluşumunu durdurmaya yardımcı olarak artmasının önüne geçmektedir.

Siğil Bulaşıcı Bir Hastalık Mı?

Siğiller kolay bir şekilde bulaşmaya ve yayılmaya uygun olan hastalıktır. Siğil yer almakta olduğu bölgeye vücudunuzun başka bir yeri temas ettiği durumda siğil kendiliğinden bulaşabilmektedir. Bu sebepten dolayı dikkatli olmak gerekir. Ayrıca ortak kullanım eşyalarından da siğilin başka kişilere bulaşma ihtimali oldukça yüksektir. Bu sebepten dolayı siğil rahatsızlığı olan kişilerde özel kişisel kullanım maddelerinin kendilerine ait olması ve başka kişiler tarafından kullanılmaması gerekmektedir.

Siğil ilk oluşum aşamasında küçük bir nokta şeklinde dikkatli bakıldığı takdirde gözlemlenebilmektedir ancak müdahale edilmediği durumda daha da büyüyerek içi sıvı dolu bir görünüm hissi yaratmaktadır. Siğil bulunmakta olan kişiler ile temasta ve ortak eşya kullanımında dikkat edilmesi gerekir aksi durumda siğilin bulaşması kaçınılmaz olacaktır.