• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Sevgili Nasıl Bulunur?

  • 1

Yalnızlık hiçbir zaman insanların sevmediği durumdur. İlgi görmek, sevmek ve sevilmek herkesin daha neşeli, motive ve kendini iyi hissedeceği bir olay değil midir? Özellikle de bahar gelip çiçekler açınca insanların içi kıpır kıpır olur. Peki, size hala yalnız mısınız? Sevgili nasıl bulunur? Âşık olmak için insanın algıları her zaman açıktır. Önemli olan doğru kişiyi bulmak.

Günümüzde birden fazla arkadaşlık sitesi ve sosyal medya bulunuyor. Durum böyle olunca da sevgili bulması eskiye göre daha kolay bir hal alıyor. Arkadaşlık aplikasyonlarının haricinde, sosyal medyadan takip ettiğiniz bir arkadaşınızla kahve içme şansı yakalayıp, bir birinizi yakından tanıyabilirsiniz. Bunun haricinde kendinizi daha çok aktivite düzenleyerek de yüz yüze birileri ile tanışma şansı yakalayabilirsiniz.

Konser ve Festivallere Katılın

Müzik zevkinize göre, tarzınıza göre konserlere ve festivallere katılabilirsiniz. Burada sizin ile aynı tarzı yaşayan kişiler ile tanışma şansını yakalayabilirsiniz. Burada arkadaşlık kurmak daha sağlıklı ve kolay olacaktır.

Davetleri Geri Çevirmeyin

Tembellik ve ön yargı sizi her zaman yalnız kalmaya mahkum eder. Elinizden geldiğince arkadaşlarınızın ve çevrenizin davet ettiği yerlere katılmaya çalışın.

Seyahate Çıkmak

Seyahat esnasında farklı yüzler ve kişiler görmek daha kolay olur. Bu durum sizin sevgili bulma konusunda önünüzü açacak.

Farklı Farklı Mekanlar Keşfedin

Belki de aradığınız kişi sürekli takıldığınız yerlerde değil de, farklı bir mekanda karşınıza çıkacak. Farklı mekanlarda zaman geçirerek hayatınızın aşkını bulabilirsiniz.

Grup Halinde Gezmeyin

Grup halinde iken başkaları ile temas kurmak ve yakınlaşmak zor olacak. Başka bir durumda grup şeklinde gezmek algılarınızın kapanmasına neden olabilir. Etrafınızdakileri keşfetmenizi zorlaştırır.

Dış Görünüşe Aldanmayın

Ön yargıda bulunarak kişiyi değerlendirmeyin. Belki yüz güzelliğinden değil de, farklı bir kişiliği sizi cezbedecektir. Yani başkalarının dış görünüşleri ile değil de biraz zaman geçirdikten sonra değerlendirmenizde fayda var.

Son söz olarak her zaman algılarınızı açık bırakın ki karşınıza çıkacak kişiyi keşfetmeniz kolay olsun. Sevgili bulmak günümüzde kolay olsa da, gerçekten karşınızdaki kişinin size uyumlu olmasını bulmak daha önemli görünüyor.