• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Selülitlere Greyfurt Kabuğu İle Veda Edin!

Selülitlere Greyfurt Kabuğu İle Veda Edin!
  • 1

Selülitlere Greyfurt Kabuğu İle Veda Edin!SELÜLİTLERE GREYFURT KABUĞU İLE VEDA EDİN!

Selülit, deri altında düzensiz ve aşırı yağ birikimi ile oluşan, özellikle bacak, kol ve kalça bölgesinde toplanan, görünümüyle portakal ile özdeşleştirilen bölgesel bir dolaşım bozukluğudur. Selülit oluşumunu engelleyebilir ve oluşan selülitlerin ilerlemesini yavaşlatabiliriz. Bunun için dikkat etmemiz gerekenleri aşağıda sıraladık;
-Beslenmede karbonhidrat, protein ve yağ içeriğini dengeli bir şekilde dağıtmak.

-Tuz tüketimini en aza indirmek.

-Bol su tüketmek.

– Kahve, çay, gazlı içecekler gibi kafein içeriği yüksek içeceklerin tüketimini azaltmak.

-Alkol ve sigaradan uzak durmak.

– Dar kıyafetler giymemek ve sürekli topuklu ayakkabı kullanmamak.

Greyfurt Kabuğu Maskesi

Malzemeler;

-Greyfurt kabukları

-Saf zeytinyağı
Bir su bardağı sızma zeytinyağını bir kapta ve kısık ateşte 70 dereceye kadar ısıtın. 5-6 adet yıkanmış ve temizlenip kurutulmuş greyfurtun kabuğunu rendeleyip ısıttığınız bu yağla karıştırın. Bir süre bekletin. İki gün sonra ince delikli bir süzgeçten veya tülbentten geçirip süzerek greyfurt yağı elde edebilirsiniz. Greyfurt yağını içerek kullanacaksanız bir fincan suya 5-6 damla damlatarak içebilirsiniz. Eğer haricen kullanacaksanız sorunlu bölgeye sürmeniz gerekiyor. Özellikle selülit için ya da sıkılaştırıcı olarak kullanacaksanız düzenli olarak masaj yapmalısınız.

 


ETİKETLER