• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Sarımsak Tırnakları Güçlendiriyor

  • 1

Tırnak, bayanlar için bakım gerektiren mevzulardan bir tanesidir. Tırnak bakımı yapmak için birçok formül deniyor olabilirsiniz. Özellikle hassas ve kırılgan tırnakların bakımı daha iyi yapılması gerekir. Sizde tırnaklarınız kırılmadan rahatça iş yapmak istemez misiniz? Tırnak bakımı nasıl yapılmalı? Tırnakların kırılmaması için ne yapmak gerekir?

Sarımsak her derde deva olurken, şimdi de kırılan ince tırnakları onarmaya çözüm oldu. Tırnak bakımı yaparken de sarımsak kullanmaya ne dersiniz. Çoğumuz sarımsağı kokusundan dolayı sevmeyiz. Fakat birçok alanda bizim yardımımıza koşan mucizevi bir besin kaynağı diyebiliriz.  İşte sarımsağın tırnak bakımında ki görevi;

Sarımsak ile Tırnak Bakımı

Sarımsak idrar söktürücü ve bazı kanser tedavisinde kullanılan mucize bir besindir. Yemeklerimizde ve soslarımızda sıkça tükettiğimiz sarımsağı tırnak bakımında da kullanabiliriz. Özellikle kırılan ve ince tırnaklarınız varsa sarımsak sizin içinde iyi gelecek.

Güzellik alanında da başarılar kat eden sarımsak şimdi de tırnaklarımızı güçlendirecek. Gün içinde tırnaklar birçok şeyle temas ettiği için hassaslaşıyor ve kırılgan hale geliyor. Tırnağın sertleşmesi için birçok kimyasal ürün kullanmış olabilirsiniz. Şimdi sizlere evde yapabileceğiniz bir bakım formülü sunacağım. Sağlıklı tırnak için ne yapmak gerek gelin birlikte göz atalım.

Ojenize Sarımsak Karıştırın

Renksiz bir oje içine bir diş sarımsak yeterli olacaktır. Ana malzemeler bunlar. Sarımsak soyulduktan sonra havan içinde iyice ezilir. Şeffaf oje içerisine ezilen sarımsak eklenir. Tırnaklarınıza uyguladığınız sarımsaklı oje, bir müddet tırnakta kalmalı. Ojeyi çıkardıkça bu işlemi tekrarlayın.

Sarımsaklı Su

Malzemeler içerisinde 2 diş sarımsak ile su var. Oldukça basit bu formül, evde manikür uygularken kolayca yapabileceğiniz bir formül. Sarımsağın kabuğunu soyduktan sonra bir kase içinde su ile birleştirin. Tırnaklarınıza suyu sokarak 15 dakika kadar bekletin ve sonrasında yıkayın.

Zeytinyağı Sarımsak Karışımı

1 diş sarımsak

Oje çıkarıcı veya aseton

Boş şişe

Boş şişede ki ojeyi iyice temizleyin. Sarımsak soyulduktan sonra havanda ezilir. Ezilen sarımsak ile birlikte zeytinyağı oje şişesi içinde birleştirilir. Tırnağa sürülür. 15 dakika bekledikten sonra bol su ile yıkayarak durulayın.