• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Sağlıklı Ve Bakımlı Dişler

  • 1

Diş ağrısı günlük hayatta pek çok kişi için büyük bir probleme dönüşmektedir. Diş ağrısı ve diş eti rahatsızlıkları genel olarak diş bakımının aksatılması ve gerekli özenin gösterilmemesine bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Diş bakımının düzenli bir şekilde uygulanmaması diş etinde meydana gelen problemler ve daha pek çok sebebe bağlı olarak diş problemlerine yol açabilmektedir. Sağlıklı dişler için diş bakımının düzenli bir şekilde aksatılmadan yapılması, dişlerin düzenli bir şekilde fırçalanması ve düzenli aralıklar ile diş hekimine kontrole gidilmesi gerekmektedir. Diş temizliği kişinin diş sağlığı açısından büyük önem taşımakta olduğu gibi aynı zamanda toplumda bulunulan ortamlarda da kişisel temizlik ve kişisel bakım açısından oldukça dikkat çekmektedir.

Günlük Diş Bakımının Önemi

Sağlıklı bir diş yapısına sahip olmak istiyorsanız diş bakımınızı günlük olarak düzenli bir şekilde gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Dişlerin günlük olarak düzenli bir şekilde fırçalanması dişleri çürüklere karşı korurken aynı zamanda daha beyaz ve daha güçlü bir diş yapısına sahip olmanıza yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra düzenli diş bakımı daha ferah bir nefes için de oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Genel olarak günlük diş bakımında günde 2 kez fırçalama yeterli olurken bazı durumlarda bu sayı değişiklik gösterebilmektedir. Diş etleri de diş sağlığında büyük önem taşır. Düzenli olarak bakım yapılmayan dişlerde diş eti iltihabı ve daha pek çok sağlık problemi gözlemlenebilmektedir.

Diş İpi Kullanarak Daha Sağlıklı Gülümseyin

Diş bakımında diş ipinin kullanımı pek çok kişi için gereksiz gibi görünse de büyük önem taşımaktadır. Bunun sebebi ise diş ipinin diş fırçasının ulaşamadığı noktalara ulaşarak derinlemesine temizlik sağlamasıdır. Diş ipi diş arasında kalan artıkları kolay bir şekilde temizleyerek hem daha temiz dişlere sahip olmanıza hem de ağızda bu görünmeyen artıklardan dolayı oluşabilecek olan kötü kokuların giderilmesine yardımcı olur. Siz dişlerinizi her gün düzenli olarak fırçalasanız dahi diş arasında kalan ve gözle görülmeyen bakteriler ağızda kötü bir koku oluşumuna yol açarak dişlere ciddi zararlar verebilmektedir.