• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Saçların Turuncu Renk Almasının Sebebi Nedir?

  • 1

Yaz yaklaşınca saçlarımızı daha açık tonlarda kullanmak isteriz. Bir bebek sarısı saç rengine karar verdikten sonra marketlerde kolayca bulacağımız boyalardan alır ve evde saç boyama işlemine geçeriz. Boya kutuları üzerindeki talimatlar genellikle basit ve uygulaması kolay görünür. Ancak saç boyama işleminden sonra elde ettiğimiz renk her zaman yüzümüzü güldürmez. Sonuç: turuncu bir saç. Bu durumda dışarı çıkmayı bile reddedebilirsiniz. Bu korkunç saç renginden kurtulmanın yolları ise elbette ki var.

Saçlarım Neden Turuncu Oldu?

Parlak turuncu tellere sahip ilginç, sıra dışı bir görünüm içindeyseniz, muhtemelen kendinize soruyorsunuz. Neden saçlarınız bu körü renk tonuna geldi? Cevap gerçekten çok basit: saçlarınız yeteri kadar açılmadı. Bu, birkaç farklı nedenden dolayı ortaya çıkabilir, ancak saçın neden istediğiniz tonu yakalamadığının temel nedeni, boyayı saçınızı tamamen açmak için gerekli süre boyunca bırakmadığınızdan kaynaklanmaktadır. Diğer bir faktör ise ısıdır. Bazı saçlar ısı uygulanmadığı sürece istenilen renge ulaşmaz. Neyse ki korkunç turuncular için birkaç hızlı düzeltme yöntemi var. Bu kolay takip edilen düzeltmelerden bazıları tonerler, kutu boyaları ve hatta saçlarınızı nötralize etmek için tamamen doğal bir yol ve çoğumuz kilerimizde bulunan basit bir bileşenle daha iyi bir saç rengi elde etmek bile mümkün. Turuncu saçları düzeltmek için hangi yöne karar verdiğiniz tamamen size bağlıdır ve her düzeltme, süper hafif ve modaya uygun sarışından, daha hafif bir açık kahverengi saç tonuna kadar kendi farklı sonuçlarına sahip olacaktır.

Saçlarınızı Kutu Boya ile Sabitleme

Bazen kendi saçınıza boya uygulamak zor olabilir ve eksik parçaları ve kilit parçalarını bitirebilirsiniz. Kendinizi yamalı bir saç rengi ile bulursanız, bazıları sarıya döndü ve gerisi turuncu renkte olduysa, muhtemelen saçlarınızı tamamen örtmek için yeterli miktarda boya kullanmadınız. Bu süper kolay bir çözümdür – yapmanız gereken tek şey saç boyasını tekrar almak ve saçlarınızı yeniden yapmaktır. Saç boyası çıkarıcı kullanmak da bir diğer çözüm. Saçlarınızı tamamen boyadan arındırmak için yeterli olduğundan emin olun.