• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Saç Renginiz Kişiliğinizi Yansıtıyor

  • 1

Bayanların en çok önem verdiği fiziksel değişimler arasında saçlar yer almaktadır. Kimi bayanlar doğal saç rengini tercih etse de kimileri ise farklı renk tonlamaları üzerinde denemeler yaparak sürekli olarak farklı bir görünüme bürünmek ister. Saçlar dış görünümü büyük oranda etkilemektedir. Saçlarda yapılan en ufak bir değişim kişinin dış görünümüne anında yansımakta ve bazen büyük farklar yaratabilmektedir. Peki ya siz saç renginizin kişiliğinizi yansıttığını biliyor muydunuz? Saç boyalarında tercih edilmekte olan renk tonlamaları sizi daha yumuşak ya da daha sert bir görünüme bürünmeniz konusunda büyük oranda değişime uğratmaktadır.

Saç Renginin Cilt İle Uyumu

Büyük bir değişime adım atmak ve saç renginizi değiştirmek mi istiyorsunuz? Güzel bir görünüme sahip olmak için dikkat etmeniz gereken en önemli unsur saç renginin cilt tonunuz ile uyum sağlamasıdır. Cilt tonunuza uyum sağlamayan saçlar itici bir görünüm sergilemenize neden olabilmektedir. Genel olarak kahve, karamel ve kumral gibi renk tonlamaları her cilt rengine uyum sağlamakta ve saçlarda yapılan renk değişimi genel olarak hoş bir görünüm ile sonuçlanmaktadır.

Boyalı Saçlar Bakım İster

Boyalı saçların bakımı normal saç bakımına göre çok daha zordur. Boyalı saçlar yıkama sonrası daha zor açılmakta ve boya sonrasında saçta bazen gözle görülür oranda büyük yıpranmalar ortaya çıkabilmektedir. Evde uygulayacağınız doğal saç bakım uygulamaları ve doğal bakım maskeleri ile saçlarınızın güçlü, parlak ve bakımlı olmasını sağlayabilirsiniz.

Yıkama esnasında doğal şampuan kullanımı saçların yıpranmasını önlemekte ve saç dökülmelerini büyük oranda azaltmaktadır. Ayrıca saçınıza masaj yaparak uygulayacağınız saç bakım kremi de saçlarınızın daha yumuşak olmasına ve daha kolay bir şekilde taranarak yıpranmasının ve kopmasının önüne geçilebilmektedir. Sağlıksız ve bakımsız saçlar hem dökülür hem de şekil almaz ve dış görünümü olumsuz etkiler.

Her saç tipine uygun farklı şampuanlar bulunduğu gibi boyalı saçlar için de özel olarak üretilen şampuanlar bulunmaktadır. Boyanızın akmasını önlemek ve rengini daha iyi yansıtarak parlak görünüme sahip olmasını sağlamak için saç bakımınıza önem vermelisiniz.