• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Saç Mezoterapisi Nedir?

Saç mezoterapisi nedir?
  • 1

Saç mezoterapisi nedir?SAÇ MEZOTERAPİSİ NEDİR?

Saç mezoterapisi saç dökülmesini durdurmak saç kalitesini arttırarak daha canlı parlak saçlara sahip olmak ve saç hücrelerini uyararak onların hayata geçmesini sağlayarak daha hızlı uzamasını ve saçlarınızın çoğalmasını sağlamaktadır.
Mezoterapi: Saçın ihtiyacı olan vitaminleri çok ince uçlu bir iğne ile saçlı derinin orta tabakasına (dermis / hipodermis) minimal dozlarda yapılan mikroenjeksiyon yöntemidir. Dermis tabakası cildin fonksiyonel tabakasıdır.
Buraya yapılan enjeksiyonla, saç kökünün beslenmek için gereksinim duyduğu vitamin, mineral, oligelement ve dolaşım düzenleyiciler hedef dokuya doğrudan verilmiş olur.Yani mezoterapi alternatif bir tıp yöntemi değil FDA onaylı farmakolojik ürünlerin alternatif yolla verilmesi işlemidir ve tamamen tıbbidir.
Amaç, tamamen lokal bir işlemle hücre metabolizmasını uyarıp doku canlılığını tekrar kazanmaktır.
Mezoterapi, yaş, cins ayrılığı gözetmeksizin yapılabilir.
Saçın ihtiyacına göre haftada bir veya iki seans uygulanabilir. 6 ile 10 seans sonrasında saçlardaki dökülme tamamen durmuş olur.Saça gereken vitaminler verildiği için artık dökülme matlık, kırık, kuru, hacimsiz saçlar yerini canlı,parlak, dolgun saçlara bırakmıştır.


ETİKETLER