• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Saç Dökülmesini Yavaşlatan Muz Maskesi

muz maskesi
  • 1

Saç dökülmesi çoğu zaman saçınızın yeteri kadar beslenememesinden kaynaklanır. Stres, bakım ve çevresel koşullar tarafından bu sorun çok daha geri dönülmez bir hal almaya başlar. Saç dökülmesini durdurmanın en sağlıklı yolu bir doktora başvurmaktır. Eğer ciddi bir saç dökülme sorununuz varsa mutlaka öncelikle doktorunuza başvurup, sonrasında ev yapımı doğal maskelere yöneliniz.

Muz mükemmel bir meyve! İçinde doğal antioksidan, nemlendirici, vitaminler ve büyük bir potasyum deposu bulundurur. Bu maskeyi uyguladığınızda saçınız daha nemli, yumuşak, kırılmalara ve dökülmelere karşı çok daha dayanıklı bir hale gelecek. Aynı zamanda saçınıza hacim vererek sağlıklı bir görünüm kazandıracaktır.

Muz Maskesi Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • 1 adet muz (saçınızın uzunluğuna göre)
  • 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı (faydaları aşağıda yazmaktadır edinmeye çalışınız)
  • 1 yemek kaşığı doğal zeytinyağ

Yukarıdaki besinlerden herhangi birine alerjiniz olup olmadığını maskeyi yaptıktan sonra bileğinize biraz sürerek test edin. Kızarma olursa asla kullanmayın.

Dikkat! Muz Zor Çıkar!

Muzlu karışımı yeterince sulandırıp uygulamazsanız saçınıza sert bir şekilde yapışabilir. Bu nedenle kullanırken dikkatli olunuz. Saçınız yoğun ise kullanmanız tavsiye edilmez.

Hazırlama ve Uygulama

1. Muzu tamamen püre haline gelinceye blender ile parçalayınız. (Eğer güzelce püre haline getirmezseniz muz parçacıkları sizi rahatsız edebilir ve saçınıza yapışır.)

2. Muzun hazırlanması bittikten sonra üzerine Hindistan cevizi yağı, zeytinyağı ilave edip tekrar güzelce karıştırıyoruz.

3. Muz zor çıktığı için saç diplerinize uygulamanız tavsiye edilmez. Saç uçlarına doğru uygularsanız saçınız yine gerekli besinleri emer.

4. 5-10 dakika kadar saçınızda beklettikten sonra bol suyla yıkayınız. Güzelce duruladıktan sonra doğal içerikli bir şampuanla yıkamanız tavsiye edilir.

 Muz Maskesi Faydaları

Hindistan Cevizi Yağı: Saçı parlatıp yumuşaklık katar. Görünüş açısından saçınıza güzellik katacaktır.

Bal: Cansız saçları canlandırır, kuru ve nemsiz saçlarda mükemmel sonuç verecektir. Saçı onarıcı etkileri vardır.

Zeytinyağı: Yüz yıllardır güzellik amaçlı kullanılan zeytinyağı, saçınızı nemlendirmenin yanı sıra sağlıklı bir parıltı verir. Gençleştirici ve yenileyici etkileri bulunmaktadır.

Muz: Kopmaları ve dökülmeleri önleyip hasar görmüş saçların onarılmasında oldukça etkilidir.

Saçlarınıza güzellik ve sağlık katan maske tariflerini mail adresinize göndermemizi ister misiniz? Hemen sitemize e-mail adresiniz ile abone olun!