• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Saç Derisinde Sivilce Neden Çıkar?

Saç Derisinde Sivilce Neden Çıkar?
  • 1

Saç Derisinde Sivilce Neden Çıkar?SAÇ DERİSİNDE SİVİLCE NEDEN ÇIKAR?
Saç derisinde oluşan sivilcelerin bir çok sebebi vardır.Bunlardan biri saç derisinin aşırı yağlı olmasından dolayı enfeksiyona bağlı olarak meydana gelir. Enfeksiyon nedeniyle oluşan sivilceler genellikle içi doludur ve çok kaşıntılı olabilirler.Kaşımak daha fazla yaralanmaya ve yayılmasına neden olur.Bir başka türü necrotica adı verilen türdür.Bu tür içi dolu değildir ama iltihaplanma sonucu kalıcı izlere sebebiyet vermektedir. Perifolliculitis capitis tür ise kiste benzer bir yapıda saç derisinin arka kısımlarında oluşmaktadır.Saç kökünde ağrıya acıya iltihaplanmaya neden olmaktadır.Yine bir başka tür olan Tinea adlı mantar türünün ciltte enfeksiyona neden olması sonucu deride kırmızı ve yuvarlak sivilceler oluşur. Saç mantarı oldukça hızlı büyür.Erken teşhişle tedavi edilmesi gerekmektedir.
Saç derisindeki sivilcelerin başka sebepleride vardır. Hormonal değişikliler sonucu vücut nasıl etkileniyorsa saç deriside etkilenmektedir. Hormanol değişiklik sonucu oluşan sivilceler genellikle kırmızıdırlar ve iltihaplanma durumunda enfeksiyona yol açabilirler.Saça yapılan kaynaklarda saç derisinde sivilce oluşumuna sebeb oluyor.Yanlış bağlama sıkça yapılan sımsıkı örgüler bu sorunu tetiklemektedir.


ETİKETLER