• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Renkli Eyeliner Trendi

  • 1

Makyaj her bayanın vazgeçilmez tutkusudur. Makyajın en önemli tamamlayıcıları arasında ise göz makyajı yer almaktadır. Eyeliner göz makyajında en çok kullanılmakta olan makyaj malzemesi olarak bilinmektedir. Göz makyajı yaparken kullanacağınız renkler ve bu renklerin tonları gözlerinizi doğru bir şekilde yansıtmak açısından büyük önem taşımaktadır. 2018 yılında en gözde makyaj uygulamaları arasında ise renkli eyeliner trendi yer almaktadır. Renkli eyeliner uygulamaları ile göz makyajınızda sıradanlığın dışına çıkarak fark yaratabilir ve doğru renk tonlamaları ile tüm dikkatleri üzerinize toplayabilirsiniz.

Renkli Eyeliner İle Farkınızı Ortaya Koyun

Renkli eyeliner modasına uyum sağlayarak siz de farklı renkler ile tarzınızı ve kişiliğinizi ortaya çıkartabilirsiniz. Her renk tonu farklı bir görünüm kazanmanıza yardımcı olurken aynı zamanda farklı renk tonları gözlerinizi farklı biçimlerde ortaya çıkarır. Genel olarak eyeliner da siyah renk tercih ediliyor olsa da diğer renk tonlamaları da cıvıl cıvıl bakışlar için kaçınılmaz olacaktır.

Göz makyajında özellikle eyeliner seçiminde doğru renkleri doğru teknikler ile uygulama yaparsanız etkileyici, göz alıcı ve çok daha güzel bakışlara sahip olmanız kaçınılmaz olacaktır.

Eyeliner Sürmenin Püf Noktaları

Eyeliner sürerken kaydırmak güzel bir görünümün aksine itici bir görünüme de yol açabilmektedir. Siz de çarpıcı ve göz kamaştırıcı bakışlara sahip olmak istiyorsanız eyeliner sürmenin püf noktalarına göz atabilirsiniz.

Genel olarak eyeliner sürerken ellerimiz titrer ve bu da yamuk sürmemize sebebiyet verir. Eyeliner sürerken dirseğinizi sabit bir yere yaslamanız elinizin titremesini önleyecek ve daha kolay bir şekilde uygulama yapmanıza yardımcı olacaktır. Eyeliner çeşitleri likit, jel ve kalem şeklinde olmak üzere farklı türlerdedir. Bu türlerden kullanımı en kolay olanı belirlemek uygulama esnasında sizlere büyük yardım sağlayacaktır.

Eyeliner uygulamasında gözlerinizi mümkün olduğunca oynatmadan sürmeniz ve taşan eyelinerı elinizle silmemeniz gerekir. Uygulama sonrasında dağılan kısmı göz kalemi ya da kapatıcı kremler yardımı ile kapatmanız mümkündür. Eyeliner sürme aşamasından çok temizleme aşaması daha büyük önem taşımaktadır. Çünkü dağılan eyelinerı temizleyerek düzenlemek ve güzel bir görünüme sahip olmak mümkün.