• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Pudra Nasıl Uygulanır?

Pudra Nasıl Uygulanır?
  • 1

Pudra Nasıl Uygulanır?PUDRA NASIL UYGULANIR?
Pudra makyajın önemli bir parçasıdır.Makyaj kusurlarını örtmek için fondötenden sonra uygulanır.Bazı durumlarda sadece pudra da uygulanır.Doğru pudra fırçası ve doğru pudra seçimi ile güzel bir makyaj yapabilirsiniz.Pudra cilde tek başına sürülecekse altına hafif bir nemlendirici sürülmesini öneririm.Eğer fondöten üzerine sürülecek ise pudra ince olmadır. Fondöten yüzde yağlanmaya neden olabilir.

Pudra uygulaması

1. Gün ortasında sıkıştırılmış pudra evde ise toz pudra kullanın.
2. Fondöten ve kapatıcıyı uygulamayı tamamladıktan sonra göz makyajına geçmeden önce toz pudrayı uygulayın. Fakat toz pudrayı kullanmadan önce fondöteninizin iyice oturması gerekir. Bundan dolayı fondöteni uyguladıktan sonra 2 – 3 dk bekleyin.
3. Geniş bir kabarık fırça veya pudra ponponu alın ve pudranın içine hafifçe batırın. Fırçanın kıllarına hafif üfleyin ve fazlasının dökülmesini sağlayın.
4. Fırçadaki pudrayı yüzünüze sürün. Bütün yüzeye eşit bir şekilde nazikçe sürmeye çalışın. Eğer pudra ponponu kullanıyorsanız hafifçe yüzünüze dairesel hareketlerle uygulayın.
5. Gün içinde sıkıştırılmış kompakt pudrayı kullanarak makyajınıza rötuş yapın.
6. Kullanılan fırçanın tepesinin düz olmamasına dikkat edin. Kubbe şeklinde olması daha uygundur. Ayrıca yumuşak ve hacimli bir pudra fırçası seçilmelidir.
7. Pudrayı çok fazla sürerseniz cildinizin kuru görünmesine neden olabilir.


ETİKETLER