• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Patlıcan Suyu İle Kilo Verin

  • 1

Kilo vermek için birçok yolu deniyoruz. Doğal yöntemler ile kilo vermek sizin için en etkili olacak yöntemlerdendir. Kilo vermek için haplar ve proteinler kullanmaktansa Patlıcan suyu ile kilo vermeye ne dersiniz? Patlıcan suyu ile nasıl kilo verilir? Patlıcan suyu ile diyet.

Patlıcan bol lif kaynağı içeren sebze çeşitleri arasında yer alıyor. Düşük kalorili bir sebze olduğu içinde kilo vermenize yardımcı olacak en doğal besinlerdendir. Beslenme düzeninin devam etmesi ve gıda alımı sağlayabilen patlıcan, besinsiz kalmanıza da neden olmaz. Kilo vermek isteyenler için ideal seçim olan patlıcan suyu diyete dahil edilebilir.

Patlıcan içeriğinde saponin adı verilen bir madde bulunur ve emilimi kolaylaştırarak, hazımsızlık, şişlik problemini ortadan kaldırır. Patlıcan idrar söktürücü görevini de üstlenerek böbrek görevini artırır ve vücudun arınmasına yardımcı olur. Patlıcan çekirdekli bir sebze olup, çekirdekleri içinde lif mevcut bulunuyor. bu sayede kabızlık problemini ortadan kaldırarak hazımsızlık, şişlik, huzursuz bağırsak sendromunu da ortadan kaldırır.

Patlıcan Suyu Tüketimi

Patlıcan suyu ana öğün öncesinde bir barda tüketilerek zayıflamanıza yardımcı olur. Aynı zamanda yağ emilimini ortadan kaldırarak vücutta yağ birikimini önler.

Bunun yanı sıra kilo vermek isteyen bireylerin yağlı yiyeceklerden uzak durası gerekir. Üstelik egzersiz veya spor ile diyeti destekleyerek süreci azaltabilirsiniz. Sadece kalorisi düşük gıdalar ile beslenmek sizi istediğiniz kiloya ulaşmanıza yardımcı olmaz.

Patlıcan Suyu Hazırlamak

Malzemeler;

  • Büyük bir adet patlıcan
  • Yarım litre su
  • 1 adet sıkılmış limon

Yapılışı;

Patlıcan bol su ile yıkandıktan sonra kabukları soyulur. Minik parçalara bölerek yarım litre suyun dolu olduğu kabın içerisine bırakılır. 2-3 saat beklettiğimiz patlıcan en az 15 dakika ocakta pişirilir.

Kaynayan suyun içerisine önceden sıktığımız limon suyunu ilave edin. Altını kapattıktan sonra 10 dakika kadar demlenmesini bekleyin. Ilıyan suyu sebzesi ile birlikte blenderden geçirin.

Diyet yaptığınız dönemde ana öğünden 15 dakika önce tüketilerek zayıflamanıza yardımcı olacaktır. Patlıcanı suda bekletme işlemini bir gün önceden de yapabilirsiniz. istediğiniz kadar içerisine limon ilave ederek daha lezzetli hale getirebilirsiniz.