• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Papatya Suyu İle Saç Rengi Nasıl Açılır?

Papatya suyu ile saç açma
  • 1

Papatya suyu ile saç açmaPAPATYA SUYU İLE SAÇ RENGİ NASIL AÇILIR?
Saç boyamayı hemen hemen her kadın bir kerede olsa denemiştir.Kimyasal ürün içerikli olan boyaların saçı nasıl yıprattığına herkes şahit olmuştur.Bide bitkisel doğal yolla saçlarınızın rengini açmayı deneyin.Amonyak gibi açıcılar ciddi anlamda saçları yıpratır.Eski halini almasıda epey bir zaman alır.Papatya Suyu ile saç açma eski bilinen yöntemlerden biridir.Saçını boyatamayanların, boyatmak istemeyenlerin, kimyasal alerjisi olanların en büyük yardımcısı olan papatya suyusaç açma yöntemi ile saçınızı kurutmadığı gibi saç uçlarınızın kırılması da engeller.Saç derinizi besler ve kepek oluşumunu azaltır. Boyadaki gibi saç derisi yakıp zarar vermez.Gelin bu eski bilindik yöntemin nasıl yapıldığını birlikte öğrenelim.
Uygulanması;
-30gr papatya yada bir avuç dolusu
-4 su bardağı su(saçın uzunluğuna göre 2 su bardağı)

Malzemeleri bir tencerede kaynatıyoruz.Kaynayıp rengini saldığında yaklaşık 10-15 dakika sonra soğumaya bırakıyoruz.
Çevremde aktar yok veya ben kuru papatya bulamıyorum diyorsanız poşet papatya çayından 4 tane alıp yine çay hazırlar gibi hazırlayıp 10-15 dakika bekleyip soğuduktan sonra sprey yâda direkt uygulayabilirsiniz.
Duşta saçınızı yıkayıp duruladıktan sonra papatya suyunu saçınıza dökebilir yada sprey yardımı ile sıkabilirsiniz.
Çok yoğun olmamak kaydıyla saçınızdaki suları alıp kurutma makinesi ile kurulayınız.
( Yaz mevsiminde iseniz açık havada da kurutabilirsiniz. Direkt güneşe çıkmayın çünkü saçınızın uçları güneş ışınlarından zarar görür.)
Kuruduktan sonra saçınız yarım ton ile tam ton arasında açılacaktır. Kesin sonucu almak için 3. Veya 4.tekrarı yapmanız gerekecektir.


ETİKETLER