• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Ölü Hücre Temizleyici Doğal Maske ve Peeling

peeling scrub
  • 1

Parlak ve canlı bir cilt, güzelliğin sırlarından biridir. Cildin güzel görünmesi için, düzenli olarak cildinizi yıkayıp temizlemek, sağlıklı beslenmek ve tabii ki, ölü hücreleri temizlemek, cildi ölü deriden arındırmak gerekir. Çünkü ölü hücreler, cildinizin parlaklığının ve esnekliğinin en büyük düşmanıdır.

Peeling, inatçı ölü hücre katmanlarından kurtulmanızı sağlayan en kolay yoldur. Ayrıca, peeling yapmak kan dolaşımınızı hızlandırır, size yenilenmiş ve genç bir cilt görünümü verir. İşte bu yüzden, uzmanlar ölü hücrelerden arınma ve peeling için scrub maskelerini kullanmanızı şiddetle öneriyor. Sadece yüzünüzde değil ellerinizde, dirseklerinizde, hatta dizlerinizde bile! Haftada bir ya da iki kez kullanabileceğiniz peeling ve scrub maskeleri için okumaya devam edin.

Uyarı: Aşadağıda verilen ölü hücre temizleme maske ve peeling tariflerinde cildinizde alerjiye neden olabilecek besinler varsa lütfen kullanmayınız. Test etmek için bileğinize biraz sürerek deneyebilirsiniz.

Şeker ve Yulaf Scrub Maskesi

Şeker de, yulaf da tanecikli yapıdadır. Yapmanız gereken şey, yarım kase kadar yulafı on dakika ılık suda bekletmek ve daha sonra yulafın üzerine biraz şeker serpmek. Bu karışımın üzerine bir çay kaşığı kadar bal ekleyin ve iyice karıştırdıktan sonra, direkt olarak yüzünüze uygulayın. Gözlerinizin etrafındaki alana uygulamamaya dikkat edin. Karışımı çok yavaş dairesel hareketlerle ovun, hızlı ve sert hareketlerden kaçının.

1 dakika kadar masaja devam edin ve 1 dakika kadar da cildinizi dinlenmeye bırakın. Ardından bol suyla uygulama alanını durulayın.

 

Kahveli Scrub Maskesi

Kahve, antioksidan özelliği çok güçlü bir malzemedir. Bu özelliğiyle ölü hücreleri deriden temizlemek için mükemmeldir, ayrıca kırışıklık ve sarkıklıkları önlemek konusunda da etkilidir.

Bir avuca yakın miktarda kahve çekirdeğini öğütün, daha sonra öğütülmüş kahveyi bir ya da bir buçuk yemek kaşığı zeytinyağıyla karıştırın. İsterseniz bu karışıma da biraz şeker serpebilirsiniz. Daha sonra, nazikçe yüzünüze uygulayın ve yavaş yavaş ovalayın. Tüm yüzünüze uyguladıktan sonra ılık suyla durulayın.

Dilerseniz, Kahve Maskesi konumuzda kahvenin cilde faydalarını daha ayrıntılı öğrenebilirsiniz.

 

Domates ve Şeker Scrub Maskesi

Domates, içindeki likopen ile antioksidan özelliğe sahiptir. Likopen, yüzünüzü UV ışınlarından korumak dahil, koruyucu bir işlev görür. Ayrıca, kırışıklıklarınız için de cildinize elastisitesini geri getiren özelliğiyle faydalı olacaktır.

Bir domatesi ikiye kesin ve tüm yüzeyi kaplanacak şekilde şekere batırın. Daha sonra domatesi dairesel hareketlerle yavaşça yüzünüzde gezdirin. 5-7 dakika arası yüzünüzde bekletin, daha sonra bol suyla durulayın. Kesinlikle göz çevrenize gelmemesine dikkat edin ve domatese alerjiniz varsa kullanmayın.

 

Şeker, Limon ve Bal Scrub Maskesi

Bu karışımın güzelliği, yüzünüz ile birlikte dirsekleriniz, dizleriniz, el ve ayaklarınız için de çok başarılı bir maske olması. Ayrıca, eğer sivilce problemi yaşıyorsanız, bu maske ölü hücrelerinizden cildinizi arındırırken, aynı zamanda içindeki limon ve zeytinyağı ile bu problemle de savaşacaktır.

  • Yarım limon suyu, bir çay kaşığı zeytinyağı ve bir çay kaşığı balı bir kasede karıştırın. Bu karışıma, yarım fincan şeker ilave edin. Vücudunuz için, dairesel hareketlerle 1-2 dakika kadar ovalayın ve durulayın. Tırnaklarınız ve kütiküllerinize de uygulayabilirsiniz.
  • Yüzünüz için ise, açık yaralarınız ya da iltihaplı sivilceleriniz varsa bunlara temas etmemeye dikkat ederek, nazik ve dairesel hareketlerle uygulayın. 5-7 dakika kadar bekletin, sonra da soğuk suyla durulayın.

ETİKETLER