• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Ödem Atmaya Yardımcı Meyveler

  • 1

Dönem dönem insan vücudunda su birikintisi oluşuyor ve bu atılmadığı zaman şişkinlik ve ödem sorunu ortaya çıkıyor. Ödem atmanız için bazı yiyecekler ve içecekler vardır. Bunlar vücutta ki suyun hızla atılmasını sağlayarak daha sağlıklı vücuda sahip olmamıza yardımcı olur. Bugün sizlere ödem atmaya yardımcı meyveler hakkında araştırmalar yaptık. İşte ödem atmaya yardımcı meyveler aşağıda ki gibi sıralanabilir.

Ödem vücutta şişlik, hazımsızlık ve daha birçok hastalığa neden olabilir. Bu durumu geçirmek için doğal yöntemler deneyebilirsiniz. Yiyeceğiniz meyveler vücutta biriken suyun atılmasına yardımcı olacaktır. İşte şişkinliği geçiren meyveler;

Armut

Armut idrar söktürücü özelliği sayesinde insan vücudunda biriken şişkinliği geçirmeye yardımcı olur. Gün içinde meyve tercihinizi armuttan yana kullanabilirsiniz. Böylece ödem atmanıza yardımcı olacak, ferahlatacak ve içerisinde bulunan silikon sayesinde saç ve cilt bakımına da iyi gelecek.

Papaya

Papaya sık tükettiğimiz meyveler arasında yer almasa da vücuda olan faydaları saymakla bitmez. Doyurucu ve tıbbi açıdan oldukça faydalı papaya, vücudun savunma mekanizmasını harekete geçirir, idrar söktürücü özelliğe sahiptir, kalp ve damar hastalıklarına iyi gelir ve cilt bakımı içinde önemli meyveler arasında yer alır.

Ananas

Ananas içerisinde yer alan enzimler sayesinde sindirimi kolaylaştırır, şişliği geçirir. Diyet programlarının bazılarında yer alan meyveler arasındadır. Protein ve sebze ile birlikte tüketilebilir.

Greyfurt

Greyfurt sindirimi kolaylaştırır, ödem atmaya yardımcı olur ve toksinlerin atılmasında etkili meyvelerdendir.

Yaban Mersini

Yaban mersini içerisinde bulunan enzimler sayesinde birçok amaçlı kullanılabilir. Sevilen meyveler arasında yer alan yaban mersini idrar yolu enfeksiyonlarına iyi gelir ve ödem atmanıza yardımcı olur.

İncir

İncir günlük en az 3-4 adet yenilmesi gereken meyveler arasındadır. Kuru veya yaş olarak tüketilebilir. Özellikle kadınların özel günlerinde, idrar yolu enfeksiyonlarına, kabızlık sorunu çekenleri tedavi etmede etkilidir.

Karpuz – Kavun

Yaz aylarında severek tükettiğimiz karpuz, su ve lif oranı yüksek meyveler arasındadır. Bu sayede idrar söktürücü özelliğe sahiptir. Antioksidan görevi görürken vitamin açısından da zengindir. Kavunda, karpuz ile aynı özelliğe sahiptir.