• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Ödem Atıcı Çay Önerileri

Ödem Atıcı Çay Önerileri
  • 1

Ödem Atıcı Çay ÖnerileriÖDEM ATICI ÇAY ÖNERİLERİ
Vücudun su toplaması olarak bilinen ödem daha çok el,bilek kol ve ayaklarda görülmekte ve bazen vücudun tamamına da yayılabilmektedir.Ödemin sebebinin bilinmesinde fayda vardır.Genetik, fiziksel ,aşırı tuzlu beslenme ,hamilelik ,şeker hastalığı,aşırı ilaç kullanımı gibi sebeplerden vücutta ödem oluşabiliyor. Tıbbı ilaçların yanı sıra evde hazırlayabileceğiniz bitki çaylarıyla idrar yoluyla vücuttan fazla suyu yani ödemi atabilirsiniz.

Karahindiba çayı:Antioksidan özelliğine sahip olan karahindiba çayı iltihaplı hastalıklarda iltihabı azaltmak için tavsiye edilmenin yanı sıra ödem sökücü etkisi vardır.Ayrıca kan şekerini düzenler,mide bulantısına iyi gelir,egzama gibi hastalıklarında tedavisinde kullanılır.

Maydanoz çayı:Kolesterolü düşürmede oldukça etkilidir. Antioksidan özelliği sayesinde de vücudu temizler,idrar sökücü etkisiyle de vücuttaki ödemi atmanıza yardımcı olur.

Yaban mersini çayı:Yaşa bağlı gelişen hafıza sorunlarını gidermesi ve karaciğeri korumasıyla da oldukça önemli olan hafif dereceli ödem sökücü bir çaydır.Diğer çaylar gibi oda antioksidan özelliğine sahiptir.İdrar yolları enfeksiyonlarında da etkilidir.

Bu çayların yanı sıra ödem sökücü özelliklere sahip sebze ve meyveler ide tüketmenizde fayda vardır.Kuşkonmaz,üzüm,kereviz,enginar,patlıcan,havuç,salatalık,domates,karpuz en iyi ödem sökücü yiyeceklerdir.Bol su tüketin.Kafein ve alkol kullanımını azaltın.


ETİKETLER