• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

New Yorker Tarzı Diyet

  • 1

New Yorker diyeti karbonhidrat bakımından oldukça düşük bir diyet çeşididir. Bu sayede 2 hafta içinde 7 kilo vermeyi hedefler.

Kilo günümüzün en büyük problemlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Durum böyle olunca kısa sürede kilo vermenin yöntemleri araştırılıyor. New Yorker diyeti de bu diyet çeşitlerinden bir tanesi. Peki, bu diyet nasıl yapılıyor. New Yorker diyeti yaparken nelere dikkat edilmeli. Diyet örnekleri neler gelin birlikte bakalım.

New Yorker diyeti özelliği yenilen gıdaların karbonhidrat bakımından düşük olanların seçilmesi ile yapılıyor. Bu sayede kısa sürede çok kilo verme şansını yakalıyorsunuz. Şeker, süt, meyve ve kahve gibi ürünlerin tüketilmesi kesinlikle yasaklanır.

Gün içinde en fazla 900 ile 1000 kalori tüketimi yapılır. Fakat yüksek kilosu olanların yapabileceği ideal bir diyet çeşidi olup, zayıf olanlar için önerilmez. 2 hafta boyunca yapılacak New Yorker diyeti listesi ile uygun şekilde katı kurallar ile yapılmalıdır.

Destek olarak protein tozu, yumurtanın beyazı, tavuk hindi gibi beyaz et çeşidi, ton balığı, sebzelerin içinde proteinin az olanlar, yağsız et gibi yiyecekleri içeren bir diyet programıdır.

Örnek Diyet Listesi:

Sabah

  • Mantarlı ve ıspanaklı omlet

Ara Öğün

  • Protein tozu ile hazırlanmış içecek

Öğlen

  • Ton balığı salatası

Ara Öğün

  • Protein tozu ile hazırlanmış içecek

Akşam

  • Fırında sebzeli tavuk ve patates yemeği

Egzersiz Önerileri

Gün içinde en az 90 saniye boyunca egzersiz yaparak diyetinizi desteklemeniz gerekir.

Amaçlanan Sonuç:

Kısa sürede hızlı kilo vermek.

İstenilen kiloya ulaşarak görünümü düzeltmek.

Kaliteli beslenme ile sağlıklı yaşam.

Dezavantajları Var Mı?

Az tüketilen proteinden kaynaklı kaslarda güç kaybı olabilir. Bu nedenle 2 hafta süre ile yapılmalıdır. Sonrasında günlük hayata yemekleri az tüketerek ve kaliteli beslenme ile devam edilmelidir.

Spor ile destekli bir şekilde yürütülmesi durumunda istenilen sonuca ulaşılır. Kilosu ideal olan, formunu korumak isteyen kişiler için önerilmemektedir. Sizde New yorker diyeti ile zayıflamak istiyorsanız yukarıda verilen koşullara uymak zorundasınız. Örnek diyet listesinde ki gibi farklı yiyecekler kalorisi dengelenerek tüketilecektir.